Статистика і культура: волинські децентралізатори зібрали представників ОТГ на навчання

Статистика і культура: волинські децентралізатори зібрали представників ОТГ на навчання

Як оформлювати державну статистичну звітність закладів культури в об’єднаних територіальних громадах навчали під час відповідного семінару у стінах Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування. 

Експерт із децентралізації Оксана Урбан наголосила на важливості розвитку культури в об’єднаних територіальних громадах Волині. 

Своєю чергою директор Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Тетяна Литвиненко зауважила, що саме зараз представник ОТГ Волині закладають підвалини своєї роботи, а допомагає їм у цьому Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який акумулює найкращі практики та мобілізує об’єднані територіальні громади до праці. 

Начальник відділу культури і мистецв управління культури облдержадміністрації Марія Назаревич розповіла, що у сфері культури є чимало статистики, тому представникам нових ОТГ варто дізнатися про таку форму роботи. За її словами, цю інформацію необхідно вчасно подавати у Мінкультури і Держстат. 

На семінарі побував і голова Волинської обласної організації професійних спілок працівників культури України, заслужений працівник культури України Ярослав Корнилюк, який розповів про дотримання законодавчих актів і статутних вимог щодо функціонування первинних профспілкових організацій в ОТГ. 

Під час семінару йшлося і про роздрібленість підпорядкованості закладів культури, адже бібліотеки ще фінансують централізовано, а ось більшість клубних закладів уже передали в об’єднані територіальні громади. 

Загалом під час семінару представники волинських ОТГ дізналися про подачу звітів щодо об’єктів культурної спаднищи та музеїв, про перебудову діяльності бібліотек в умовах функціонування ОТГ, про форми державної статистичної звітності клубів та про звіти аматорських колектів як особливу форму творчого самовираження населення об’єднаних територіальних громад. 

Своїми враженнями про семінар поділилися учасники навчання із волинських ОТГ. 

«Семінар проведений на високому організаційному та методичному рівні. Вдало, а головне, вчасно, підібрані питання, які висвітлюються на семінарі. Щиро вдячна за організацію такого тренінгу. Тим паче, що у Центрі розвитку місцевого самоврядування ніколи не відмовляють у порадах і відповідають на актуальні запитання громад», - зауважила начальник відділу освіти, соціального захисту, культури, сім’ї, молоді і спорту Пороміської ОТГ Надія Жук. 

Депутат Луківської ОТГ Ольга Калішук розповіла, що вперше побувала на семінарі від Центру, але уже дізналася чимало актуальної інформації про сферу культури в ОТГ. Нині у громаді вільна вакансія начальника гуманітарного відділу. 

Зауважимо, що семінар був організований Центром розвитку місцевого самоврядування разом із Волинським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та управлінням культури Волинської ОДА. 

Волинський ЦРМС створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Курс валют 14 грудня: гривня впевнено падає
Наступна новина Четвертий не зайвий: які шанси Lycamobile потіснити «велику трійку» мобільних операторів
Останні новини
Схожі новини