«Свято» є відвертим проявом цікавості до нечистої сили, - волинський священик про Хеловін

«Свято» є відвертим проявом цікавості до нечистої сили, - волинський священик про Хеловін

Хеловін – свято, яке прийшло до нас із іноземних фільмів. Святкування Хеловіна жартома, все одно вважається грою зі злими силами. «Несвяте свято», яке ще зовсім недавно широко святкували лише в США, тепер має популярність і в Україні; щоправда, мода на нього дещо згасає. 

Та що про це кажуть священики, цікавився Перший

«Пам’ятаю, ще навчаючись у школі, знайомство зі святом Хеловіна було частиною курсу з англійської мови, який читали нам у навчальних закладах. Дійсно, у західних країнах це «свято» є досить популярним. Віднедавна і в Україні його почали візначати з неабияким розмахом. Залучають до цього всіх – як дітей, так і дорослих. Тільки от є одне питання: чи Хеловін є настільки безневинним, як його зараз позиціонують», – ділиться своїми думками прес-секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Олег Точинський

«Вся суть свята зосереджена на такій ось ідеї: нечиста сила раз у рік переступає поріг двох світів, тож для того, аби задобрити нечисть, люди, нібито вшановують цей день. Одягаються у відьм, вурдалаків, привидів, зомбі та інших кіношних епізодів, – каже священик та додає: 

Якщо спостерігати за тим, якими «розвагами» зараз наповнюється Хеловін на дискотеках чи корпоративах, побачене нагадує кіношний шабаш. Та, насправді ж, більшість людей навіть не можуть собі уявити того, якими та для чого були ті заходи, які зараз вважаються веселими і дотепними. Те, що відбувалось у такі дні в період Середньовіччя мало нагадувало найгірший фільм жахів, тому перелякало би будь-кого до смерті».

«Якщо не вдаватись до історичних деталей, то ми розуміємо, що це так зване «свято» є відвертим проявом цікавості до нечистої сили. Можна говорити, що це – наївна розвага. Можна казати, що «я у це не вірю».  Але життєва практика доводить, що те, чим цікавишся ти, рано чи пізно зацікавиться тобою також», – наголошує протоієрей Олег Точинський та рекомендує кожній людині, яка називає себе християнином, прийти до храму у Дмитрівську поминальну суботу і віддати померлим справжню шану.

«У цьому й полягатиму по-справжньому церковна молитва за безсмертні душі», – підсумовує священик. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина В період проведення виборів на Волині зареєстровано 27 випадків порушень
Наступна новина ПриватБанк навчить керувати автівкою юного фінансового генія
Останні новини
Схожі новини