ТОП-7 помилок при споживанні суші, котрих припускаються європейці

ТОП-7 помилок при споживанні суші, котрих припускаються європейці

Англійські шеф-кухарі розповіли про найбільші помилки, котрих допускаються люди, коли їдять або п'ють страви японської кухні, – пише Газета.юа.

Більшість клієнтів вважає, що найскладніше в азіатських ресторанах – навчитися користуватися бамбуковими паличками. Але серця кухарів боляче ранить також, коли гості "топлять" суші в соєвому соусі, накладають на них маринований імбир, заварюють зелений чай окропом та припускаються низки інших помилок.

Шеф-кухарі відомих ресторанів японської кухні в Європі перерахували 7 найпоширеніших помилок і порадили, як їх виправити.

"Купання" суші в соєвому соусі знищить смак страви

"Люди часто вбивають делікатний смак риби, "замочуючи" суші в соєвому соусі," - говорить Марк Эдвардс, шеф-кухар мережі ресторанів Nobu London & Nobu Berkeley.

Важливо не дати рисові всотати соус. Аби цього не сталося, вмочіть в соус кінчик риби, радить кухар.

Якщо обідає гурт людей, кожен повинен надлити собі стільки соусу, скільки буде використовувати. Вмочати шматочок страви в спільну соусницю – вкрай не ввічливо.

Також помилкою є змішувати соєвий соус та васабі - вони знищать ніжний смак страви.

Маринований імбир - не гарнір до суші

Багато хто їсть маринований імбир разом із суші. Проте він призначений для очищення піднебіння, щоб краще сприймати смаки.

"Після того як ви з'їли, наприклад, шматок суші з тунцем, і хочете з'їсти суші з лососем, ви їсте імбир, тому що він очищає рот. Не треба його їсти разом із суші," - пояснює Нобу Мацухіса, шеф-кухар ресторану Nobu Shoreditch.

А ось дайкон і листя шисо можна їсти разом із суші – вони навпаки, сприяють перетравленню жирної риби, - говорить ресторатор Ендрю Кодзіма.

Надмірна увага до споживання супів

Всім байдуже, який ви маєте вигляд, коли їсте супи рамен та місо – говорять японські кухарі.

Рамен нагадує суп із довгої пшеничної локшини. В Японії це фаст-фуд і ставлення до нього відповідне. Європейці ж приділяють йому занадто багато уваги – говорять японці. Наприклад, намагаються позділити макаронні вироби на менші шматочки.

"Коли їсте рамен, то цілком коректно сьорбати і "всмоктувати" цілі локшини до рота. Це показує вашу повагу кухареві. Крім того, так локшина вихолодає і ви не обпечете рот," - радить Шейн Жео, шеф-кухар Issho - автентичного японський ресторан на даху в місті Лідс.

Місо суп також можна пити просто з миски.

Заварений окропом чай маття буде гірчити

"Ніколи не лийте киплячу воду на порошковий чай маття – ви таким чином ошпарюєте листя і напій стає гірким", - говорить Джеймс Шилкок, засновник фірми Vivid Matcha. Також він радить купувати церемоніальний чай високої якості – низькосортний маття може гірчити, навіть якщо його заварити правильно.

Закушувати саке суші та оніґірі – моветон

Шейн Жео говорить, що традиційно саке не подається зі стравами з рису – суші, оніґірі тощо. Саке роблять також з рису, і вважається, що вони не дозволять розкритися смаку один одного.В Запорожье переселенцы из Донецка Вадим и Наталья Семенко открыли суши-ресторан ради больного ДЦП сына. В заведении работает вся семья. По словам Натальи, дороже всего обходится оборудования. Но от него зависит качество суши. Поэтому лучше сэкономить на мебели.

Вертикальне положення паличок для їжі нагадує японцям траур

На похоронах в Японії ставлять миску с вареним рисом, а в неї вертикально встромляють дві палички для їжі. Це щось на зразок нашої традиції на поминках ставити наповнену склянку, накриту шматочком хліба. Тому якщо ви під час трапези встромите палички в миску вертикально і так залишите, то навколишні японці будуть бентежитися.

Люди не знають, що означає "суші"

"Суші" означає "рис, заправлений оцтом". Проте люди вважають, що це слово означає "рол", - скаржиться Каорі Сімпсон, власник Harajuku Kitchen в Единбурзі.

 

#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах facebook instagram telegram youtube


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Пішла з життя відома волинська майстриня
Наступна новина Новим радником голови Волинської ОДА став луцький професор
Останні новини
Схожі новини