Три ОТГ на Волині займуться розробкою безпекової стратегії

Три ОТГ на Волині займуться розробкою безпекової стратегії

Волинські громади вирішили зайнятися безпекою власних територій, на допомогу прийшло Волинське регіональне відділення АМУ, представники львівської ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ» та голова Самбірської райради Віталій Кімак.

Протягом двох днів Лідія Тополевська, директор Центру, Олег Ільків, керівника юридичного відділу, Богдан Самойленко, виконавчий директор Волинського регіонального відділення Асоціації міст України, Віталій Кімак, голова Самбірської районної ради та інші, на запрошення голів, працювали у Смолигівській, Устилузькій та Павлівській ОТГ.  

Під час презентації проекту з питань безпеки представникам громад, депутатам, членам виконкомів, активістам пан Ільків наголосив, що мета його – напрацювання концепції безпеки та механізму зворотного зв’язку місцевої влади з громадою для вирішення внутрішніх проблем безпеки за допомогою взаємодії між поліцією, громадою та місцевою владою – так звана модель «community policing».

– Питання безпеки для нас дуже важливе, бо хоча і створена нова поліція, то вона працює окремо, а ми живемо окремо, – сказала під час презентації голова Смолигівської ОТГ Галина Прус. – Сьогодні ми теж запрошували нашого дільничного, але, на жаль, він не прийшов. Як бачите співпраці між громадою і правоохоронними органами немає.

Зазначимо, що ця модель «community policing» апробована на Львівщині у Самбірському та Старосамбірському районах, тож Віталій Кімак ознайомив присутніх із перспективами впровадження проекту, а також навів власний приклад реалізації його на Самбірщині.

– Ми розширили поняття безпеки, адже, провівши опитування, зрозуміли, що це не лише робота поліції, а і стан доріг, освітлення, пішохідні переходи, торгівля алкоголем, пожежна безпека та превентивні заходи щодо запобігання злочинності, посилення безпеки на дорогах, – зауважив пан Кімак.

Схожі проблеми озвучували в усіх  трьох волинських громадах під час роботи експертів із малими фокус-групами. Те що наболіло і про що йшлося на зустрічах ляже в основу написання в майбутньому Концепції з питань безпеки з урахуванням особливостей потреб ОТГ.

Підсумовуючи дводенну роботу виконавчий директор Волинського РВ АМУ Богдан Самойленко наголосив, що «безпека громади залежить від її жителів».

– Усе залежить від того, наскільки люди тісно співпрацюють із головою ОТГ,  між собою, наскільки еліта громади авторитетна. Більшість людей, які живуть на території об’єднаної громади можуть ухвалити рішення і знайдуть спосіб переконати тих, хто сумнівається у його правильності. Тож громада бажає, а влада реалізовує, – сказав він.

Тамара ЗУБЕНКО, консультант з комунікацій АМУ, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Порівняли середню зарплату в Україні та Європі
Наступна новина Кінокритики назвали найкращі комедії XXI століття
Останні новини
Схожі новини