«Це бажання уникнути відповідальності», – Бондар про заяву Волинської ОДА

«Це бажання уникнути відповідальності», – Бондар про заяву Волинської ОДА
Володимир Бондар під час сесії облради

У Волинській ОДА заявляють – проєкт рішення про звіт голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, винесений на позачергову сесію Волиньради, суперечить законодавству. Відповідну заяву оприлюднила облдержадміністрація у середу 9 грудня.Натомість автор проєкту рішення депутат Володимир Бондар називає це намаганням уникнути відповідальності за ситуацію в області.

Нагадаємо, 10 грудня має відбутися позачергова сесія Волиньради, відповідне розпорядження підписав голова облради Григорій Недопад. Серед проєктів рішень сесії і питання «Про звіт голови обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень у 2019-2020 роках».

Які питання мають розглядати на сесії, можна прочитати ТУТ. 

Про що заявили  у Волинській ОДА

«Головою Волинської обласної ради видано розпорядження від 08.12.2020 № 361 «Про скликання позачергової другої сесії обласної ради восьмого скликання», яким п. 1 розділу І визначено звітування голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка з питань виконання бюджету.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» пунктом 28 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голови місцевих державних адміністрацій щороку звітують перед відповідними радами з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень.

Тобто голови місцевих державних адміністрації щороку звітують за відповідний календарний (бюджетний) рік, який починається 1 січня, а завершується 31 грудня. Наразі за 2020 рік голова облдержадміністрації може звітувати після його завершення, а саме в році, наступному за звітним.

Враховуючи зазначене, за виконання бюджету 2020 року голова Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко може звітувати не раніше січня – лютого 2021 року, тобто лише після виконання бюджету за 2020 рік та його затвердження Міністерством фінансів України.

Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко
під час першої сесії облради 8 скликання

Питання, зазначене у п. 1 розділу І розпорядження від 08.12.2020 № 361 «Про скликання позачергової другої сесії обласної ради восьмого скликання» про звіт голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка щодо виконання бюджету, включено на підставі подання депутата обласної ради сьомого скликання 2015–2020 років Володимира Бондаря ще 16 червня 2020 року на ім’я попередньої голови обласної ради Ірини Вахович та розгляд обласної ради, повноваження яких припинені.

Отже, проєкт рішення депутата обласної ради сьомого скликання Володимира Бондаря «Про звіт голови обласної державної адміністрації Ю.Погуляйка з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень у 2019–2020 роках» винесено на розгляд чергової пленарної сесії обласної ради № 31, яка вже відбулася 10 вересня 2020 року.

Щодо вимоги звітування стосовно виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень Волинська обласна державна адміністрація відповідно до прийнятих Волинською обласною радою рішень інформує Волинську обласну раду про хід їх виконання за підсумками року», - йдеться у заяві.

Відтак у Волинській ОДА апелюють до облради з проханням «повернутися у правове поле».

Що каже автор проєкту Володимир Бондар

Депутат Волиньради та автор проєкту рішення про звіт голови Волинської ОДА Володимир Бондар прокоментував заяву Волинської ОДА.

«Відповідно до закону, голови обласних державних адміністрації щороку повинні звітувати перед радою, зокрема, про виконання адміністраціями делегованих повноважень. Минулого року такого звіту не було. Був звіт про виконання бюджету, але жодним чином не щодо делегованих повноважень. Цього року голова ОДА оприлюднив звіт за рік своєї діяльності, проте він має звітувати щороку незалежно від того, був він головою рік чи один день. При цьому закон регламентує форму цього звіту – саме на сесії ради. Ми маємо право цей звіт розглядати і обговорювати, що і заплановано цим проєктом. Хай голова ОДА читає уважно закон: він має звітувати про реалізацію програм і про виконання делегованих повноважень. Я вважаю, що відмова від такого звітування – це ігнорування вимог закону і нехтування посадовими обов’язками голови ОДА», – каже Володимир Бондар.

Щодо строків подачі проєкту, то Володимир Бондар наголошує: він був внесений відповідно до процедури вже у цьому скликианні.

«Голова ОДА, очевидно, не знає, що цього року мною були внесені зміни до попереднього проєкту, що по суті є новим проєктом рішення і він має право розглядатися на сесії.

Оскільки проєкт внесений на сесію і депутати мають бажання почути звіт голови Волинської ОДА про виконання ним делегованих повноважень, то я вважаю, що заява ОДА  і така позиція голови ОДА Юрія Погуляйка – це бажання уникнути відповідальності за ситуацію в області», – зазначає Володимир Бондар.

Нагадаємо, у червні цього року депутати Волинської облради вже закликали голову Волинської ОДА прозвітувати про роботу.

Ініціатором такого проєкту рішення був депутат Володимир Бондар, його підтримали у комісіях. Але тоді проєкт не розглядали на сесії. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Режим надзвичайної ситуації і карантин в Україні продовжили до кінця зими
Наступна новина Січневий локдаун в Україні: що буде дозволено, а що – заборонено
Останні новини
Схожі новини