У Зимному повторно розглянуть питання про заборону упц мп. Що каже голова громади

У Зимному повторно розглянуть питання про заборону упц мп. Що каже голова громади

У Зимнівській громаді на Волині 16 травня на позачерговій сесії розглядали проєкт рішення про заборону діяльності УПЦ МП на території громади. Депутати його не підтримали, забракло голосів.

Як розповіла Суспільному авторка проєкту Лілія Стащук, на наступній сесії повторно винесуть проєкт рішення, в якому додадуть пункт про розірвання договорів оренди з усіма громадами УПЦ МП на території Зимного.

Всього у громаді діє п'ять церков московського патріархату і один монастир.

На сесію Зимнівської громади, яка відбулася 16 травня, не з'явилися дев'ять із 22-х депутатів. Підтримали проєкт рішення про заборону УПЦ МП 11 обранців, ще двоє – утрималися, – розповіла Суспільному депутатка Алла Оніщук. За її словами, на неї та колег тиснули.

"Я "за" голосувала. Нас залякували юридично, кримінально, казали що ми не праві. Це було під час сесії", – каже депутатка.


Алла Оніщук говорить: у поліцію не зверталася. Зі слів речниці головного управління Нацполіції Волині Ольги Бузулук, заяв та скарг щодо залякування від інших депутатів Зимнівської громади теж не надходило.

Юристка громади Тетяна Азаркевич каже: обранців не залякувала і не погрожувала.

"Я давала правову оцінку, тобто, якщо ми будемо підтримувати, то це тягне за собою неконституційність даного проєкту рішення. Я не могла залякувати, бо це передбачено законом – я надаю правову оцінку", – зазначила юристка.

 

Депутатка, секретарка селищної ради Любов Вишняк – одна з тих, хто утримався під час голосування. Каже: рішення не ухвалили, бо забракло одного голосу.

"От те одне "заборонити", а ми не маємо права заборонити, хто така я, щоб могла заборонити діяльність церкви?" – каже секретарка.

На запитання, як ставиться до діяльності УПЦ МП в Україні, Любов Вишняк не відповіла.

Голова громади В’ячеслав Католик не голосував за проєкт рішення. З його слів, так він робить на всіх засіданнях, бо це затверджено у Регламенті.

Свою позицію щодо пропонованого проєкту рішення коментує так:

"Рішення повинно бути прийнято, але у форматі законодавства, там є певні норми, які не відповідають законодавству і я не підтримую. Тобто є питання, які повинні вирішувати Верховна Рада шляхом внесення змін у Конституцію. Думаю, якщо ці протиправні колізії в рішенні усунемо, то на наступну сесію це винесемо і рішення буде проголосоване.

На запитання, як Католик ставиться до діяльності упц мп в Україні, і чи є він прихожанином цієї громади, відповів:

«Є ряд питань, зокрема щодо тих осіб, до яких підтверджені факти колабораціонізму, я вважаю, що треба засуджувати в усій строгості закону. Проте є ряд громад, які працюють для України, не можу стверджувати, що всі погані. Я прихильник того, щоб ми об’єдналися в одну церкву".


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Воїн з Волині, який був у російському полоні, одружився
Наступна новина Почім продають лепеху на Старому базарі в Луцьку
Останні новини
Схожі новини