Україна і Франція домовилися спільно досліджувати Арктику

Україна і Франція домовилися спільно досліджувати Арктику

Українські науковці будуть проводить дослідження на французьких антарктичних і субантарктичних станціях спільно зі своїми колегами з Франції.

Такої домовленості досягли директор Департаменту науково-технічного розвитку МОН, представник уряду України в Секретаріаті договору про Антарктику Дмитро Чеберкус та Ів Френо, директор Французького полярного інституту імені Поля-Еміля Віктора, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

"За обраними проектами ми плануємо розпочати двостороннє співробітництво у сфері дослідження Антарктики. Завдяки цьому наші вчені, наприклад, отримають можливість долучитися до наукових досліджень на французьких антарктичних та субантарктичних станціях. Причому це можуть бути як короткострокові проекти, так і тривалі - терміном до одного року", - зазначив Чеберкус, і додав, що українські вчені вже зацікавилися двома проектами, які включають в себе проведення досліджень на архіпелагу Кергелен.

Франція пропонує українським вченим спільну роботу в областях: геології, живої природи, сейсмології, астрономії, клімату та ряду інших.

Ів Френо обіцяє підтримувати публікації вчених за підсумками спільних досліджень у французьких виданнях.

Крім того, сторони домовилися провести науковий семінар в 2018 році, тематикою якого буде визначена пізніше.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Став відомий переможець конкурсу «Кращий студент Волині»
Наступна новина В Україні можуть скасувати поняття «по батькові»
Останні новини
Схожі новини