Україна отримає Томос: до якої «війни» готується Росія

Україна отримає Томос: до якої «війни» готується Росія

Україна де-факто отримала Томос. Вселенський патріарх Варфоломій призначив до Києва двох представників (екзархів), які займуться створенням Української помісної церкви.

Такий розклад не влаштовує Московське православ'я, яке пригрозило оголосити справжню війну в разі оголошення незалежності української церкви. Про це пише OBOZREVATEL.

Глава Константинопольської церкви призначив своїх представників в Києві. Фактично це процедура, яка дає чіткий сигнал - Варфоломій готується до надання Українській церкві статусу автокефальної.

Рішення було прийнято рівно за місяць до голосування по Томосу. Так, з 9 по 11 жовтня пройде засідання Синоду Вселенського Патріархату. Після отримання цього указу, в Україну відправиться спеціальний представник Патріарха Варфоломія, який буде керувати процесом створення незалежної церкви.

При цьому він стане новим главою єдиної помісної церкви. Патріарха виберуть окремо, на спеціальному зібранні українських єпархій.

Священослужителі стверджують, з урахуванням всіх офіційних процедур нова церква буде створена вже в кінці 2018 року або на початку 2019 року.

«У Київському Патріархаті вітають це рішення Вселенського патріархату і очікують плідної співпраці ... Призначення Вселенським Патріархом своїх екзархів у Києві обумовлено необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній Церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей і консультацій», - йдеться в заяві.

За день до Архієрейського собору, де за фактом і було оголошено попереднє рішення по Томосу Україні, Варфоломій прийняв главу Московської патріархії Кирила в Стамбулі.

Сторони провели коротку закриту бесіду в присутності лише перекладачів, а потім вийшли на офіційну прес-конференцію.

Сама зустріч не обійшлася без скандалів. Варфоломій і Кирило відмовилися пити воду з келихів, які стояли біля них. Через дивний казус священнослужителі заговорили навіть про можливий замах на Варфоломія.

За її підсумками Вселенський Патріарх недвозначно повідомив главі Російської православної церкви про імплементацію рішення по Томосу.

Самостійність Константинопольської патріархії в українському питанні не на жарт розлютила представників Російської церкви. Так, глава Синодального відділу із взаємин РПЦ з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда в ефірі однієї з пропагандистських програм заявив, що Москва жорстко відповість за незгоду з її умовами та визнанням Української православної церкви Київського патріархату канонічною.

«Коли я говорю, що ми сподіваємося, я ж не маю на увазі, що ми сидимо в куточку, витираємо сльози і на щось сподіваємося. Ми діємо. І намагалися діяти всіма можливими методами, які б не призводили до якоїсь жорсткої конфронтації ... Але заява Синоду однозначно говорить, що якщо буде реалізовано те, що проголошено, то тоді, звичайно, відповідні кроки з боку Московського патріархату обов'язково підуть. Вкрай жорсткі», - самовпевнено попередив він.

Опитані OBOZREVATEL релігієзнавці зійшлися на думці, що найбільша загроза з боку Російської православної церкви може полягати саме в розриві обопільних контактів.

Як зазначив народний депутат від «Народного фронту» Віктор Єленський, Кремль у даній ситуації може піти на кілька радикальних кроків: припинити контакти з Константинополем, не визнати українську автокефалію і навіть поставити під сумнів верховенство Варфоломія в православному світі.

«У даному випадку Москва оголосить про розрив контактів з Константинопольською церквою. Крім того, вона продовжить кампанію, у ході якої буде доводити всьому світу неканонічність нової української автокефалії. Потім вона ініціює перегляд диптихів - табелів про ранги, де перше місце займає Константинополь. У такій ситуації вона почне активно претендувати на це місце, але навряд отримає підтримку інших єпархій... Москва не визнає українську церкву, тому і процес її повноцінної легітимізації затягнеться», - пояснив Єленський.

Релігієзнавець Олександр Саган у коментарі OBOZREVATEL допускає, що євхаристійне спілкування через українську автокефалію, можливо, буде розірвано. Більш жорсткої реакції, виходячи з православних канонів, очікувати не варто.

«Така ситуація була ще в 1996 році по відношенню до Естонского питання, але закінчилося все тим, що сама ж Московська церква і попросила відновити переговори. Більш того, вони потім і погодилися на всі умови Константинополя. Це найбільше, що вони можуть зробити», - сказав Саган.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Луцька журналістка зворушливо привітала чоловіка з річницею
Наступна новина Лучанин обурився роботою дорожників


Останні новини
Схожі новини