Українців можуть зобов'язати реєструвати SIM-карти

Українців можуть зобов'язати реєструвати SIM-карти

Українців можуть зобов’язати реєструвати SIM-картки в операторів.

Законопроєкт про електронні комунікації, авторами якого є семеро нардепів, зареєстрували у Верховній Раді, – пише the Бабель.

Блокування «сірих» телефонів

Ст. 25 законопроєкту запроваджує заборону на використання обладнання, чий унікальний номер — ІМЕІ — не внесений в Систему контролю кодів ІМЕІ. Постачальники послуг електронних комунікацій зобов’язані інформувати споживачів мобільного зв’язку про відсутність кодів ІМЕІ їхнього обладнання в Системі контролю кодів.

Споживачі, які отримали відповідне повідомлення від постачальника електронних комунікаційних послуг, будуть зобов’язані внести код ІМЕІ свого обладнання у Систему контролю кодів. «Відсутність в Системі контролю кодів ІМЕІ оригінального (такого що не повторюється) коду ІМЕІ термінального обладнання є підставою для блокування постачальником електронних комунікаційних послуг доступу до електронної комунікаційної мережі такого термінального обладнання», — йдеться у статті.

Реєстрація SIM-карток у оператора

Ст. 56 запроваджує обовʼязкове укладення договору між постачальником і абонентом договору про надання електронних комунікаційних послуг. Договір може укладатися у письмовій формі або в будь-якій іншій формі. «У разі укладення такого договору у будь-якій іншій формі, ніж письмова, здійснюється обовʼязкова реєстрація абонента у постачальника електронних комунікаційних послуг з наданням постачальнику, відповідно до закону, персональних даних абонентів — фізичних осіб», — йдеться у статті.

Разом з тим абоненти зможуть отримувати послуги без реєстрації до 1 січня 2024 року. Проте з 1 січня 2024 року всі оператори, за законопроєктом, будуть зобов’язані призупинити надання послуг незареєстрованим абонентам. Далі абонент матимеме два місяці на реєстрацію, і якщо цього не буде зроблено, надання послуг припиняється повністю.

Що ще нового?

Ст. 40 дозволяє операторам комунікаційних послуг відключати обладнання, що використовувалось для зміни маршрутизації трафіку, наприклад VPN-сервіси. Також документ дозволяє операторам і провайдерам відключати обладнання споживача, якщо воно використовується для розсилання повідомлень комерційного та рекламного характеру (спам).


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У центрі Луцька почали робити новий сквер. Андрій Разумовський розповів, що там буде
Наступна новина Хроніка пригод Луцька і Волині. Вівторок, 3 вересня
Останні новини
Схожі новини