Уляна Супрун пояснила, як здати тест на алкоголь чи наркотики, щоб результатам довіряли

Уляна Супрун пояснила, як здати тест на алкоголь чи наркотики, щоб результатам довіряли
Уляна Супрун

Коли потрібне достовірне підтвердження, чи вживає людина наркотики або алкоголь, критично важливим є спосіб перевірки аналізів.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці.

За її словами, існує не так багато методів, які можуть дати правдиву оцінку результатів. І не так багато лабораторій, у яких є можливість ці методи використовувати.

«Парадоксально, але якими б руйнівними для нашого організму не були наркотичні речовини, їх не так легко виявити, як здається на перший погляд. Ось чому спортсмени або ж особи, що скоїли злочин, проходять ретельні обстеження та здають біологічні рідини до спеціальних лабораторій.

Для ґрунтовного аналізу необхідне специфічне обладнання, яке діє за зовсім іншим методом. Це має бути тривалий процес дослідження (2-3 дні) на основі аналітичної хімії. А саме: хромато-масс-спектометрія. Все інше, наприклад тест-полоски, що обіцяють результат за 15 хвилин, не є достовірним показником», – заявила Супрун.

В Україні є не так багато лабораторій, переконана Супрун, що можуть зробити таке дослідження. Ще менше — гарантувати, що воно буде проведене якісно. Найбільш сучасне обладнання для цього є лише в антидопінговому центрі олімпійського комітету. Саме вони регулярно працюють зі спортсменами задля визначення, чи вживають вони заборонені речовини.

«На цьому обладнанні аналізують такі біологічні матеріали: сечу, волосся, нігті та навіть кров, де наркотики дуже швидко метаболізуються. Якщо людина регулярно (1-2 рази на тиждень вживає наркотики), такий метод це підтвердить.

Наявність алкоголю в організмі простіше підтвердити, аніж наркотики. Для цього використовують хроматографічний метод. Водночас, він швидше виводиться з організму», – додала Супрун.

Наркотичні речовини або алкоголь зберігаються в біологічних матеріалах людини з різною тривалістю.

  • У сечі:

Алкоголь 10-12 годин
Амфетамін, метамфетамін: протягом 2-5 днів
Канабіс: від 1 до 30 днів
Барбітурати: до 7 днів
Кокаїн: від 1 до 3 днів
Опіати як кодеїн, морфін та героїн від 2 до 5 днів

  • В крові:

Алкоголь 24 години
Амфетаміни: 10-14 годин
Метамфетамін: 24 години
Барбітурати: 1-2 дні
Канабіс: 6-24 години
Кокаїн: 12-24 години
Кодеїн: 6-12 годин
ЛСД: 0-3 години

«У волоссі сліди наркотичних речовин з’являються після одного тижня від часу вживання. Але зберігаються там дуже довго — до 90 днів та навіть більше. Волосся зростає зі швидкістю приблизно 1 см на місяць, тому в залежності від його довжини можна визначити вживання наркотиків протягом останніх місяців.

В нігтях сліди наркотичних речовин можуть залишатися протягом тривалого часу — від 3 до 5 місяців у нігтях на руках та від 8 до 14 місяців у нігтях на ногах», – підсумувала Супрун.

Нагадаємо, напередодні Володимир Зеленський покликав Порошенка на стадіон «Олімпійський» для дебатів і дав добу на відповідь провести дебати на стадіоні НСК «Олімпійський». Крім того, артист висунув вимогу про здачу кандидатами медичних аналізів.   

Порошенко прийняв виклик Зеленського, нагадавши, що дебати мають відбуватися на базі «Суспільного телебачення» з трансляцією на всіх телеканалах. У штабі Порошенка заявили, що президент погодився здати аналізи та запросив Зеленського в медпункт НСК «Олімпійський» у пʼятницю, 5 квітня. Однак Зеленський не захотів здавати аналізи разом з Порошенком.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Хроніка пригод Луцька і Волині. Четвер, 4 квітня. ФОТО
Наступна новина Історія дня на Першому: кого вітати 5 квітня
Останні новини
Схожі новини