«Успішна громада» та «Територія майстерності». Як в центрі зайнятості втілювали в життя проєкти

«Успішна громада» та «Територія майстерності». Як в центрі зайнятості втілювали в життя проєкти
Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Профорієнтація – один з напрямів роботи служби зайнятості. Її фахівці  за допомоги спеціалізованих тестів та індивідуальної консультації допомагають з’ясувати професійні схильності та здібності особи, коло інтересів, життєві цілі й орієнтири. На семінарах і тренінгах вчать шукати вакансії з різних інформаційних джерел, писати резюме, готуватися до співбесіди з потенційним роботодавцем, і таким чином, прискорювати пошуки достойної роботи.

Вже два роки поспіль відділ профорієнтації Волинського ОЦЗ втілює в життя проєкти: «Успішна громада» і «Територія майстерності», спрямовані на позитивний економічний розвиток територіальних громад, наближення соціальних послуг до громадян, можливість самообслуговування та швидкого пошуку необхідної інформації з питань зайнятості, підвищення ефективності ведення особистого селянського господарства, сприяння розвитку підприємництва в сфері послуг, популяризація та розвиток сфери туризму.

ПРОЄКТ «УСПІШНА ГРОМАДА»:

Проєкт започатковано задля організації системи оперативного та безперешкодного реагування на потреби жителів територіальних громад, сприяння розвитку підприємництва та створення нових робочих місць.

У рамках реалізації програми фахівці служби зайнятості організовували круглі столи та робочі зустрічі, брали участь у розробці стратегії розвитку ТГ, проводили ярмарки вакансій, тренінги, семінари, профконсультації. Окрім того, здійснювали професійну орієнтацію учнівської молоді на здобуття затребуваних на ринку праці професій та спеціальностей, актуальних для конкретної громади.

Результат роботи станом на 01.10.2021 р.: працевлаштовано 1 429 осіб, 23 з них – з компенсацією роботодавцю єдиного внеску, на проходження професійного навчання скеровано 464 особи, у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 544 особи, сформовано банк з 274 резюме випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

У межах проєкту передбачено співфінансування підприємницьких ініціатив безробітних громадян, шляхом виплати ОВДБ (одноразова виплата допомоги по безробіттю) та грантів з місцевого бюджету .

Реалізовувати ініціативу Волинської обласної служби зайнятості допомагають хороші партнери з громадського, державного та приватного сектору. Загалом укладено 138 меморандумів й угод про співпрацю та проведено 118 робочих зустрічей.

ПРОЄКТ «ТЕРИТОРІЯ МАЙСТЕРНОСТІ»:

У тісній співпраці з надійними партнерами відбувається і реалізація проєкту «Територія майстерності». Ця ініціатива має на меті підвищення професійних компетенцій сільських жителів, сприяння розвитку підприємництва  в аграрному секторі, розвиток мережі менторів та експертів в агросекторі, напрацювання бази кейсів щодо ефективного працевлаштування, розвитку бізнесу, побудови професійної кар’єри в агросекторі, ефективне використання агроресурсів.

Фахівці служби зайнятості спільно з менторами та практиками в конкретних сферах  проводили навчальні семінари, тренінги за тематичними напрямами; практичні майстер-класи; майстер-класи в режимі онлайн-конференцій; презентації професій та роботодавців агросектору; огляди виробництва; робочі зустрічі з соціальними партнерами,  консультантами-менторами; зустрічі з успішними представниками професій, галузі.

«На нашу думку, ці ініціативи знайшли хороше відображення серед жителів Волинської області, серед наших клієнтів, які постійно відвідували семінари, тренінги, майстер-класи за участі компетентних менторів. Ці два проєкти допомогли жителям громад стати більш конкурентоздатними і вирішити головні завдання, які стоять перед нами – питання зайнятості та самозайнятості населення. Ми ставили за мету, аби незайняте населення, не залежно від перебування на обліку в службі зайнятості,  переймало досвід успішних людей, розуміло, що всюди можна займатися улюбленою справою, отримувати хороші результати роботи і задоволення від того, чим займаєшся, зокрема, й фінансове», – резюмував директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Коли в «Дії» з’являться сертифікати про одужання від COVID-19 та ПЛР-тести
Наступна новина З початку року «Волиньгаз» встановив 31 газорегуляторний пункт
Останні новини
Схожі новини