Промислові викиди підприємств контролюватимуть по-європейськи

Промислові викиди підприємств контролюватимуть по-європейськи

На порядок денний Верховної Ради України винесено один з найдискусійніших проєктів у сфері екологічної модернізації промисловості (№4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення»).

Про це повідомляє «Ділова столиця» з посиланням на юридичну компанію Robinson Patman.

Законопроект №4167 був розроблений і поданий до ВРУ на виконання зобов'язань України перед Європейським Союзом, Європейським співтовариством атомної енергії та їх державами-членами в рамках Угоди про асоціацію.

У юридичній компанії Robinson Patman уточнили, що основні нововведення законопроекту №4167 – це контроль викидів великих промислових підприємств, широкий спектр повноважень з контролю за промисловими викидами для Державної екологічної інспекції, можливість міждержавного впливу на видачу інтегрованих дозволів.

Контроль викидів великих промислових підприємств у сферах енергетики, металургії, хімічної промисловості. Законопроект передбачає впровадження «інтегрованого дозволу», який встановлює конкретні екологічні нормативи для підприємств – зокрема, рівень гранично прийнятних викидів в атмосферу, умови водокористування, заходи з управління відходами.

Широкий спектр повноважень з контролю за промисловими викидами для Державної екологічної інспекції (зокрема видача, призупинення чи анулювання інтегрованого дозволу).

Можливість міждержавного впливу на видачу інтегрованих дозволів. Механізм передбачає, що інші держави, які можуть зазнати негативного впливу від викидів, мають право подавати до Держекоінспекції свої пропозиції та зауваження щодо доцільності видачі інтегрованого дозволу українському підприємству.

Як альтернативний на розгляд ВРУ також винесено законопроект №4167-1, який є ліберальнішим і звужує повноваження контролюючих органів.

Обидва законопроекти чекають на розгляд у Верховній Раді України.

«Станом на зараз обидва законопроекти (№4167 і №4167-1) проходять узгодження в комітетах і чекають розгляду у Верховній Раді України. Поки складно спрогнозувати, який саме законопроект буде взятий за основу, так само як і те, які зміни будуть внесені в процесі узгоджень і консультацій», – зазначив Дмитро Відсота, керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman.

За словами експерта, необхідність екологічної модернізації промислового сектора України вже давно назріла і, безумовно, має на меті підвищення його конкурентоспроможності, зокрема на світових ринках.

«Український бізнес за умови правильного юридичного супроводу в рамках впровадження європейського механізму екологічного регулювання отримає не тільки екологічні, але й економічні вигоди», – підкреслив Дмитро Відсота.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Першочергове завдання – забезпечити проїзд магістральними дорогами», - мер Луцька
Наступна новина За добу виявили понад 4,5 тисячі українців з коронавірусом. Одужало – більше ніж 7 тисяч
Останні новини
Схожі новини