Чотири роки вдова бійця АТО з Волині Марина Тричук не може отримати компенсацію за смерть чоловіка. Жінка запевняє, що тепер звернеться до суду.
Про це повідомляє Суспільне Волині.
Нагадаємо, її діти Катерина та Вікторія, попросили Президента України Петра Порошенка, аби їх матері таки виплатили компенсацію за смерть їх батька.
28-річний Іван Тричук після повернення зі сходу захворів на епілепсію, у вересні 2014-го у Луцькому військовому шпиталі вчинив самогубство.
Відтоді, розповіла жінка, доводить, що смерть батька двох дітей пов’язана з військовими діями на сході. Марина Тричук каже, отримавши на руки висновок центральної військово-лікарської комісії, Міністерство оборони України двічі відмовило родині у виплаті компенсації.
30-річна Марина Тричук показує дітям світлини тата. Жінка розповідає: 27-річний Іван Тричук потрапив на схід на початку 2014 року. Помічник гранатометника виконував бойові завдання у Донецькій та Луганській областях 7 місяців.
«Я як чула приблизно це все - в мене холонуло все. Там і частини тіл збирали ну і взагалі, там страшне. Я вже тоді помічала, що зміни і в психіці, і в поведінці. Він по життю був дуже доброю людиною, дуже все сприймав близько до серця. Винуватив себе, що десь він не добіг, десь когось там не прикрив, це він дуже тяжко сприймав», – каже Марина Тричук.
Повернувся додому чоловік іншою людиною, розповідає жінка. У перший день відпустки, каже, в Івана стався обширний епілептичний напад. Старшого солдата шпиталізували до Луцького військового госпіталю. За кілька днів перебування у закладі чоловік наклав на себе руки.
«Почали робити обстеження, виявилося, що у нього були контузії, і відразу консультації психіатра. Знайшли на задньому дворі, в госпіталі. І через хвилин 10 мені вже подзвонили», – пригадує вдова.
Марина Тричук тримає у руках нагороди. Їх, каже жінка, отримала через три місяці після смерті Івана.
«Як мені потім повідомили, це за бої під Хрящоватим і Новосвітлівкою. Ваня тоді себе дуже проявив», – пояснює.
Після втрати годувальника, розповідає жінка, лишилася сама з доньками Вікою та Катериною. 4 роки знадобилося родині, щоб довести: тато помер через посттравматичний стресовий розлад після участі у бойових діях. Тепер, показує жінка, має два висновки військових лікарів.
«Подала я документи, получила в Києві відмову у виплаті і присвоєнні статусу через те, що там не було написано, що смерть стосується захисту батьківщини, це вже гра словами. Захворювання та причина смерті, так, пов’язані з захистом батьківщини». – «А на попередньому?» – «А на попередньому смерть пов’язана з проходженням військової служби», – стверджує жінка.
З новим висновком лікарів родина звернулася до Міністерства оборони, щоб отримати одноразову компенсацію за смерть чоловіка. Комісія, каже жінка, їм відмовила.
Чому отримали відмову, розповідає адвокат родини Василь Нагорний. Показує відповідь, що надійшла від фінансового відділу Міністерства оборони України.
«Дійсно, згідно закону при самогубствах виключається виплата цієї допомоги, але оцей новий висновок центральної військової комісії, яким встановлено, що захворювання та смерть пов’язані з захистом батьківщини, закриває всі питання. В Міністерстві фінансів вже не взяли свіже, в принципі, іншого підрозділу цього ж самого Міноборони, вони не взяли до уваги», – пояснив Василь Нагорний.
Цю відповідь, розповідає Марина Тричук, отримала наприкінці 2018-го. У документі йдеться: рішення переглянуть, якщо так ухвалить суд.
«До боротьби я готова, я поклала занадто багато зусиль і часу на цю всю справу, і все-таки в суд я звернуся», – запевняє вдова.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.