Верховна Рада планує значно підвищити штрафи за забруднення водойм та браконьєрство

Верховна Рада планує значно підвищити штрафи за забруднення водойм та браконьєрство
Фото ілюстративне

Зокрема, за забруднення і засмічення вод планується накладати штраф на громадян у розмірі до 1,7 тис. грн, за порушення правил рибальства – до 2,550 тис. грн, за грубе порушення – до 8,5 тис. грн.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування (№ 2765), передає УНІАН.

Законопроектом, зокрема, у Кодексі України про адміністративні правопорушення встановлюється, що забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію ґрунтів та інші шкідливі явища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 50 до 100 (нині - від 3 до 7) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1 тис. 700 грн), на посадових осіб – від 100 до 200 (нині - від 5 до 8) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 тис. 700 до 3 тис. 400 грн).

Введення в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об'єктів без споруд і пристроїв, що запобігають забрудненню і засміченню вод або їх шкідливому діянню, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 100 до 200 (нині - від 5 до 8) неоподатковуваних мінімумів доходів (від 1 тис. 700 до 3 тис. 400 грн).

Виконання робіт на землях водного фонду без здійснення заходів щодо збереження середовища існування та умов розмноження водних біоресурсів, забезпечення недоторканності ділянок, що становлять особливу цінність для збереження водних біоресурсів, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 400 до 900 неоподатковуваних мінімумів (від 6 тис. 800 до 15 тис. 300 грн) з конфіскацією засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб – від 2 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів (від 34 тис. до 51 тис. грн) з конфіскацією засобів вчинення правопорушення.

Також серед іншого пропонується встановити, що порушення правил рибальства тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 40 до 150 (нині - від 2 до 10) неоподатковуваних мінімумів (від 680 до 2 тис. 550 грн) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від 200 до 300 (нині - від 10 до 30) неоподатковуваних мінімумів (від 3 тис. 400 до 5 тис. 100 грн).

Грубе порушення правил рибальства тягне за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (від 3 тис. 400 до 8 тис. 500 грн) і на посадових осіб - від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів (від 6 тис. 800 до 13 тис. 600 грн) з конфіскацією знарядь добування, засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих (виловлених) водних біоресурсів.

До грубих порушень відносять рибальство з використанням знарядь добування (вилову) особами, які не мають дозвільних документів на спеціальне використання водних біоресурсів або перебування на водному об’єкті чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями добування (вибухові, отруйні речовини, знаряддя лову із застосуванням електроструму або інші, що пристосовані для масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу); здійснення любительського рибальства у межах районів, визначених для промислового рибальства, а також здійснення промислового рибальства у межах районів, визначених для любительського рибальства; застосування промислових знарядь добування водних біоресурсів, які не відповідають правилам та режимам рибальства.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Офіційно представили голову Луцької РДА
Наступна новина Скандальна фірма «Данко» збудувала на Волині асфальтобетонний завод. Люди бояться екологічного лиха
Останні новини
Схожі новини