Ветеран УПА з Волині отримав грамоту Верховної Ради

Ветеран УПА з Волині отримав грамоту Верховної Ради

95-річному ветерану УПА, громадському та військовому діячу з Волині - Петру Мартинюку - народний депутат Ігор Гузь вручив Почесну грамоту Верховної Ради України.

Парламентар особисто відвідав станичного Володимир-Волинської міської організації братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура у нього вдома.

Враженнями від цього він поділився на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Петру Пилиповичу – 95 років. Його псевдо – «Дуб». У двадцять років він вступив до Організації Українських Націоналістів. Через рік після цього приєднався до Української Повстанської Армії. Учасник декількох боїв з німецькими військами. Був поранений, але не здався і працював у референтурі - пошук та мобілізація кадрів для УПА», - йдеться у дописі.

Як розповів сам ветеран, він був заарештований радянськими органами,  після довгих допитів його етапували до Норильська, де відсидів 15 років. Не зламався і там. Був учасником повстання політичних в'язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року.

«Після звільнення Петро Мартинюк повернувся до України, де знайшов дівчину Ольгу - теж колишню бранку «гулагів», і, як і обіцяв, одружився з нею. Вже в незалежній Україні не полишив громадсько-політичної діяльності, будучи обраним головою Братства УПА Володимир-Волинського району.

Не здається і зараз, маючи хороший життєвий запал та плани у майбутнє!» - пише парламентар.

З його слів, особисто знає Петра Мартинюка з 1999 року.

 «Мав за честь вручити йому почесну грамоту «За особливі заслуги перед українським народом» Верховної Ради України. Будьте як Петро Пилипович», - підсумував Гузь.

Прес-служба народного депутата.

 

Це - Петро Пилипович на псевдо «Дуб». Йому 95 років. Ці роки - яскраві та змістовні в його житті. У двадцять років...

Posted by Ігор Гузь on Saturday, 31 March 2018

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині викрили підпільний цех по обробці бурштину
Наступна новина «Добре там, де нас нема»: чи варто шукати кращої долі за кордоном?
Останні новини
Схожі новини