«Ви боретеся з усіма волинянами», - голова облради посадовцям ОДА

«Ви боретеся з усіма волинянами», - голова облради посадовцям ОДА

КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради , отримавши ліцензії на видобування бурштину, торфу та міді, могло би розпочати роботи ще в квітні цього року і вже наповнювати обласний бюджет.

Про це повідомив голова обласної ради Ігор Палиця під час програми «Пряма мова» на ТРК «Аверс». Він вкотре підкреслив, що роботу потенційно бюджетоутворюючого підприємства блокує ОДА та інші державні структури, які опікуються дозвільними процедурами на користування земельними, лісовими та водними ресурсами.

«Очільники РДА викликають сільских голів та керівників ОТГ, переконуючи їх завадити укладанню договорів «Волиньпролдресурсу» на оренду паїв. в них завдання, щоб підприємство не запрацювало, бо Палиця перерахує гроші в бюджет і скаже, що це зробив УКРОП», – додав голова облради. – Хочу сказати, що Палиця це робить не для УКРОПу і не для себе. Ви боретеся не з Палицею, а з усією Волинською областю та з усіма волинянами».

Ігор Палиця зуважив, що, за умов  підписання Волинською ОДА та іншими державними інституціями дозвільних документів, КП «Волиньприродресурс» може приступити до робіт уже через місяць. Він також наголосив, що корисні копалини не видобуватимуться в заповідних зонах. «Волиньприродресурс» співпрацюватиме лише з тими інвесторами, які використовуватимуть лояльні для екології методи видобування корисних копалин. «Ніяких помп, ніяких копачів з лопатами», –   запевняє Ігор Палиця.

Нагадаємо, «Волиньприродресурс» має намір видобувати бурштин кар'єним методом.

 Помповий метод видобування -- це не тільки екологічне варварство, а й економічні втрати, бо насправді старателі вимивають із землі не більше як 30% сонячного каміння. Решту ж – заганяють у ще більшу глибину. Спосіб, який використовуватиме «Волиньприродресурс» дозволяє забрати  майже 100% бурштину.

Після видобування бурштину – обов'язкова рекультивація. Тобто на місці кар'єра засипається шар глини, по ньому – пісок, а потому – родючий шар грунту. Є ще ідея збагачувати ці поліські грунти сапропелем.  Після такої рекультивації на землю й надалі можна використовувати для потреб сільського господарства, або ж засадити лісом. Рекультиваційні роботи проводитимуться під пильним контролем представників місцевих громад. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як обдурити апетит під час робочого дня
Наступна новина Волинські лісівники відзначали професійне свято
Останні новини
Схожі новини