Волинь отримає грант від Польщі на 54 тисячі євро. На що витратять

Волинь отримає грант від Польщі на 54 тисячі євро. На що витратять
Фото ілюстративне

Голова обласної ради Григорій Недопад підписав Грантовий договір між Міністерством фондів розвитку та регіональної політики Республіки Польща та Волинською обласною радою про надання безповоротної фінансової допомоги Європейського Союзу у розмірі 54,4 тисячі євро.

Про це повідомляють на сайті облради.

Грантові кошти будуть спрямовані на реалізацію проєкту  «Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу» у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Він  упроваджується обласною радою у партнерстві з ГО «Центр регіональних ініціатив Волині», Волинським краєзнавчим музеєм та Регіональним музеєм у місті Стальова Воля (Польща).

Проєкт ставить за мету встановлення контактів між музейними установами Волині та Підкарпатського воєводства задля підвищення їхньої привабливості та популяризації у межах українсько-польського прикордоння.

Одним з ключових продуктів проєкту стане покращення доступності до музею у Луцьку для людей з особливими потребами. У цьому контексті у добрій нагоді стане досвід їхніх колег з м. Стальова Воля, які мають значні позитивні напрацювання у реалізації програм для людей з інвалідністю.

Проєкт передбачає проведення спільних транскордонних мистецьких імпрез, публікацію каталогу кращих експонатів музеїв-партнерів, виготовлення промоційних фільмів, організацію навчальної поїздки музейних працівників Волині до Польщі для переймання кращих практик і досвіду. Важливим компонентом є тренінгові заходи з метою підвищення компетенції музейних працівників у роботі з особливими категоріями відвідувачів.

За кошти Європейського Союзу також буде здійснено ремонт виставкової зали Волинського краєзнавчого музею та придбано спеціалізоване обладнання для демонстрації експонатів. 

Результатом реалізації проєкту стане зміцнення потенціалу регіональних музеїв, а також популяризація культурної спадщини та пам’яток історії транскордонних регіонів України й Польщі.

Практичне здійснення заходів розпочнеться орієнтовно у травні-червні  ц. р., після завершення усіх передбачених Програмою формальностей та отримання першого траншу гранту ЄС.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Види й особливості вибору сонячних інверторів
Наступна новина Заборона книги про Стуса: Кіпіані виграв суд проти Медведчука
Останні новини
Схожі новини