Як вплинули на вступ-2017 запроваджені коефіцієнти

Як вплинули на вступ-2017 запроваджені коефіцієнти

Введені Міносвіти коефіцієнти (сільський, галузевий та регіональний) себе не виправдали. Не всі випускники шкіл змогли ними скористатися, – пише Газета.юа.

Нинішнього року під час вступної кампанії міністерство вперше запровадило систему коефіцієнтів. Утім вони якість набору абітурієнтів не покращили, пише dt.ua.

"Коефіцієнти не виконують покладених на них функцій, бо проблеми, які вони мали вирішити, лежать глибше. Це переважно якість середньої освіти", - каже фахівець центру CEDOS Єгор Стадний. Аналітики цього центру провели експрес-аналіз цьогорічного вступу.

Сільський коефіцієнт ввели задля того, аби випускники шкіл з села та міста мали рівний доступ до вищої освіти. Заяви на вступ до вузів подали 28 тис. одинадцятикласників з села. Без сільського коефіцієнту на бюджет вступили 23% абітурієнтів, на контракт - 36%. Завдяки цьому коефіцієнту на бюджет зарахували 848 випускників сільських шкіл. Усього за кошти держави навчатимуться 7,4 тис. абітурієнтів із сільської місцевості.

Регіональний коефіцієнт ввели, щоб до вузів у регіонах вступали більше абітурієнтів. Адже останнім часом випускники йшли навчатися до університетів великих міст. У столиці регіональний коефіцієнт становив 1. У Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові - 1,01. На Донеччині, Луганщині та у переміщених з окупованих регіонів вузів - 1,03. В інших областях - 1,02. Попри очікування, найбільше бюджетних місць завдяки введеному коефіцієнту отримали ЛНУ ім. Франка (223), ХНУ ім. Каразіна (165) та ЧНУ ім. Федьковича (147).

Найбільше абітурієнтів на навчання в інші регіони виїхало з Житомирської, Кіровоградської, Рівненської, Хмельницької та Черкаської областей. Найменше - з Київської, Львівської, Одеської, Харківської та Чернівецької.

Багато вступників з інших регіонів обрали столицю. Найчастіше до Києва їдуть випускники Чернігівської, Черкаської та Житомирської областей. Рідше - з Львівської, Одеської, Харківської та Чернівецької.

Галузевий коефіцієнт запровадили, аби збільшити вступ на природничі та технічні спеціальності. Їх застосовували, коли ці спеціальності були для майбутніх студентів першим пріоритетом. Завдяки галузевому коефіцієнту за кошти держави навчатимуться 9,3 тис. студентів. Але це лише 3% від загальної кількості зарахованих на бюджет.

Найбільше абітурієнтів з галузевим коефіцієнтом вступили на такі спеціальності "Транспортні технології", "Річковий та морський транспорт", "Агрономія", "Харчові технології", "Річковий та морський транспорт", "Біотехнології та біоінженерія".

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Куди восени найкраще поїхати відпочивати?
Наступна новина «Ми піднімаємо ціну, щоб зберегти якість», - директор «Інвестора» Андрій Разумовський
Останні новини
Схожі новини