На звичках побудовані 40 відсотків наших щоденних дій – це визначили вчені з Університету Дьюка в США. Проте не всі вони корисні, – пише Канал24.
Як виробити корисні звички
Починайте з малого
Професор Стенфордського університету Бі Джей Фогг описав так звану «мотиваційну хвилю» і запропонував починати з найпростіших звичок, пише Wonderzine.
За його словами, силу волі та мотивацію треба тренувати, як м'язи. Тобто, якщо вам стає погано лише від думки про п'ятдесят віджимань, зробіть п'ять.
Йдіть до мети поступово
Не поспішайте досягнути швидкого результату – важливіше прогресувати поступово. Але пам’ятайте, що залишатися на одному рівні – це зробити крок назад.
Будьте готові до невдач
Якщо ви збилися з плану – не впадайте у відчай, а повертайтеся до колишнього режиму. Ви повинні бути готовим до невдач, проте не потрібно на них налаштовуватися.
"Люди часто намагаються, але не можуть змінити щоденні звички, такі як образ харчування або фізичні вправи. Найчастіше провали пояснюються часом і місцем, які провокують повторення звичних реакцій", – каже психолог Девід Ніл.
Фахівець вказує, що звички змушують нас виконувати те, що ми завжди робили, всупереч бажанню жити по-іншому.
Не робіть пауз
Виокреміть, які справи або події можуть змінити ваше повсякденне життя найближчим часом (наприклад, відпустка). Обміркуйте, як не відійти від плану в цих обставинах.
Постарайтеся не відходити від плану або повернутися до режиму якнайшвидше.
Наберіться терпіння
Процес вироблення нових звичок може бути дуже нелегким, але ваше терпіння отримає винагороду.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.