З наступного року фінансування охорони здоров'я зросте до 112,5 млрд грн

З наступного року фінансування охорони здоров'я зросте до 112,5 млрд грн

У наступному році видатки на охорону здоров’я зростуть на 11% і складуть 112,5 млрд грн. Це передбачено проектом Державного бюджету України на 2018 рік.

Зокрема, видатки на первинну медичну допомогу передбачені в обсязі 13,3 млрд грн, фінансування вторинної, третинної та екстреної медичної допомоги становитиме 51,4 млрд грн.

У 2018 році буде збільшено фінансування урядової програми «Доступні ліки», за якою громадяни мають можливість отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Програма почала працювати 1 квітня 2017 року та довела свою ефективність. У бюджеті-2018 на її фінансування передбачено 1 млрд грн, що на 300 млн грн більше, ніж нинішнього року. Перелік ліків, які включені до програми, буде розширений, лікування хронічних захворювань стане більш доступним.

Майже 6 млрд грн буде спрямовано на централізовану закупівлю ліків та вакцин, яка проводиться через міжнародні організації. Вперше будуть виділені кошти на розвиток в Україні послуг з трансплантації – 112 млн грн передбачено на реалізацію пілотного проекту з трансплантації органів. Програма лікування громадян за кордоном буде профінансована на 389,9 млн грн.

Наступного року буде продовжено роботу з розширення мережі центрів серцево-судинної хірургії. До кінця поточного року відкриється 13 нових кардіоцентрів, наступного – планується відкрити ще 13 центрів, для оснащення яких буде закуплено агіографічне обладнання, на що передбачено 150 млн грн.

1 млрд грн буде спрямовано на розвиток сільської медицини. Що дозволить підвищити якість медичного обслуговування для 13 мільйонів українців, які проживають у сільській місцевості.

Понад 1 млрд грн виділяється на розширення спеціалізованих медичних закладів. Зокрема, 929,6 млнгрн – на добудову сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», 168,6 млн грн – на реконструкцію та розширення Національного інституту раку.

Кабінет Міністрів України зареєстрував проект закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у Верховній Раді 15 вересня, як передбачає бюджетне законодавство.


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку на місці аварійних будинків може з'явитися багатоповерхівка
Наступна новина Чому iPhone X настільки дорогий: пояснення від Тіма Кука
Останні новини
Схожі новини