Оскільки будівельний ринок демонструє стійкі тенденції росту, то оплата праці у цій сфері повинна відповідати економічним реаліям.
Саме легальна зарплата будівельників – це гарантії їх соціального захисту у разі втрати працездатності та майбутнє пенсійне забезпечення, – повідомляють у ГУ ДФС Волині.
На цих важливих моментах в ході зустрічей з представниками будівельного бізнесу наголошують волинські фіскали, опікуючись питаннями дотримання положень податкового законодавства при виплаті зарплати.
Нині на обліку в територіальних органах ДФС у Волинській області перебуває 430 суб’єктів господарювання, основний вид економічної діяльності яких «будівництво».
Більшість із них – 267, за даними податкових розрахунків 1-ДФ, нараховували середню заробітну плату найманим працівникам в сумі 6,1 тисячі гривень.
«Однак, вже цього року встановлено 139 суб’єктів господарювання будівельної галузі, які допускали випадки нараховування середньої заробітної плати працівникам, які перебували в трудових відносинах з роботодавцями повний квартал, в розмірі менше мінімальної. Інформацію щодо цих порушників ми спрямовуємо до органів місцевої влади або ж запрошуємо на співбесіди до органів ДФС. В нинішній економічній ситуації обов’язок працедавця подбати про те, щоб працюючи у складних та небезпечних умовах, кожен працівник будівельної галузі був впевнений у соціальному захисті», – наголошує перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.
Як повідомив посадовець, за результатами вжитих волинськими фіскалами заходів цього року 131 податковий агент будівельного бізнесу підвищив оплату праці. Як результат, до бюджетів додатково надійшло 397,7 тисячі гривень ПДФО та 486,1 тисячі гривень єдиного внеску.
Варто відзначити, що аналіз податкових розрахунків за формою 1-ДФ за другий квартал 2018 року засвідчив, що середня заробітна плата у будівельній галузі на Волині склала 7289 гривень.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.