Надання автокефалії УПЦ вплине і на БАПЦ, адже після визнання української церкви, наступною має бути білоруська.
Про це повідомило ІА «УНІАН».
Білоруська автокефальна православна церква підтримує надання томосу Українській православній церкві (УПЦ) і також має на меті офіційно отримати статус автокефалії.
Про це розказав першоієрарх Білоруської автокефальної православної церкви (БАПЦ), архієпископ Святослав Логін в інтерв’ю радіо Свобода.
«Ми, звичайно, підтримуємо це рішення. Наша мета – також легалізуватися в Білорусі і офіційно отримати статус автокефалії», - сказав Логін про рішення Константинопольського патріархату надати УПЦ статус автокефальної.
«Історично ми маємо багатовікову православну традицію. У минулому столітті наша церква робила реальні кроки для того, щоб отримати автокефалію і щоб її визнали», - додав він.
Читайте також: Переломна заява Патріарха Варфоломія
Логін пояснив, що українська церква і білоруська в минулому мали єдину митрополію – церква в Білорусі починалася з Київської митрополії.
«Пізніше це була Києво-Литовська митрополія з центром у Новогрудку – вона була знищена Московською церквою. І донині Москва робить все, щоб Українська і Білоруська церкви автокефалії не отримали», - розказав архієпископ.
Однак, за його словами, для того, щоб білоруське православ'я отримало автокефальний статус, має бути бажання вірян і влади. Логін переконаний, що для того, щоб держава була духовно незалежною, має бути незалежність церкви, тому держава в цій незалежності має бути зацікавлена.
«При нинішній владі процеси легалізації білоруської церкви в Білорусі, її подальше зростання і отримання автокефалії навряд чи можливі. Нинішня влада і економічно, і політично, і духовно підпорядковані Москві», - констатував він.
При цьому Логін висловив надію, що надання автокефалії УПЦ вплине і на БАПЦ, адже після визнання української церкви, наступною має бути білоруська.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.