200 мільйонів євро – на транспорт. Луцьк стане учасником масштабного інвестиційного проєкту

200 мільйонів євро – на транспорт. Луцьк стане учасником масштабного інвестиційного проєкту
Фото - ІА «Конкурент»

Місто Луцьк попередньо визначили учасником проєкту Європейського інвестиційного банку «Міський громадський транспорт України ІІ», в рамках якого 200 мільйонів євро буде спрямовано на закупівлю електричного громадського транспорту майже у 20 українських містах.

Про це стало відомо 9 грудня під час підписання Європейським інвестиційним банком та урядом України трьох кредитних угод на загальну суму 640 млн євро для реалізації пріоритетних проєктів у галузі інфраструктури та транспорту, повідомляє Урядовий портал із посиланням на міністра інфраструктури Владислава Криклія.

Як розповів Криклій, відповідно до угод Україна отримає 640 млн євро на покращення інфраструктури у східному регіоні, оновлення дорожньої мережі Луганщини, а також на закупівлю електричного громадського транспорту майже у 20-ти українських містах. 

Зокрема 340 млн євро ЄІБ будуть спрямовані на відновлення і покращення ключової соціальної та транспортної інфраструктури у східному регіоні: школи, дитсадки, лікарні, поштові відділення, вуличне освітлення, каналізаційні системи, а також муніципальний транспорт і відповідна інфраструктура для нього. 

Ще 100 млн євро кредиту ЄІБ надасть на відновлення дорожньої мережі Луганщини, а саме на виконання ремонтних робіт на 2-х ділянках автодороги Р-66 КПП «Демино-Олександрівка»-Сватове-Лисичанськ-Луганськ у рамках проекту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проект 3В)».

200 млн євро ЄІБ підуть на реалізацію проекту «Міський громадський транспорт України ІІ», що передбачає закупівлю виключно електричного громадського транспорту – трамваїв, тролейбусів, електробусів, вагонів метро, а також будівництво та оновлення трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій.

Попередньо визначили 18 міст-учасників проєкту: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Їх остаточний перелік обіцяють сформувати після ратифікації угоди з банком.

Нагадаємо, у квітні 2020 року Луцька міська рада підписала контракт щодо постачання 29 нових тролейбусів від ДП «Автоскладальний завод № 1 «АТ «АК «Богдан Моторс». Кошти на них передбачили в міському бюджеті, також надійшов фінансовий транш від Європейського інвестиційного банку.

Два такі тролейбуси вже виїхали на луцькі дороги у жовтні.

Довідково
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це банк Європейського Союзу та інституція довгострокового кредитування, чиїм власником є держави-члени Євросоюзу. ЄІБ забезпечує фінансування для надійних та стабільних інвестиційних проектів, які сприяють досягненню цілей політики ЄС.
Банк ЄС прагне підтримувати Україну та допомагати створювати умови, необхідні для її економічної стабільності. Серед країн Східного партнерства Україна є основною країною-реципієнткою ЄІБ: на неї припадає приблизно 50% його кредитної діяльності.
Нині ЄІБ має портфель кредитів та гарантій на загальну суму 6,83 млрд євро для України.

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Вища освіта – це вже бізнес». Газовики ділилися досвідом із професорами ВНУ
Наступна новина «Я жива, і це головне». Волинянка просить допомогти їй у боротьбі з раком
Останні новини
Схожі новини