Аби бруківка, якою стелять тротуари і подвір’я, була міцною і довговічною, її роблять двошаровою, а матеріали, з яких вона виготовлється, ретельно вдбирають, контролюючи якість.
Про це розповів засновник луцького заводу з виробництва бруківки «Le Bruk» Андрій Разумовський, йдеться у у матеріалі «Час робити каміння. Ми побували на заводі бруківки і тепер знаємо, в чому секрет її довговічності» видання «Перший».
Розчин для бруківки, а також для решти бетонних виробів – бордюрів, зливів тощо – роблять з цементу, щебеню визначеної фракції, піску і спеціальних добавок (приміром, якісних фарб, як у випадку виробництва бруківки «Мультиколор»).
Бруківка «LeBruk» складається з двох шарів. Основний – нижній. Він товстіший і «тримає» на собі поверхню. Верхній – відповідає за естетику і захист виробу від стирання.
Для кожного шару – свій вид щебеню, свої домішки, різне співвідношення інгредієнтів. У нижньому – два види щебеню, пісок, цемент. У верхній домішують так звану «посипку»..
У «рецепті» - секрет доброї бруківки. Втім, не тільки. Важить все – і якість матеріалів, і професіоналізм працівників, і досконалість обладнання.
Кожному з цих складових на «Le Bruk» приділили максимум уваги і зусиль – запевняє Андрій Разумовський. Обладнання, виготовлене шведською компанією, нове, працює з 2018 року. Тут до максимуму автоматизований процес, бруківку робить практично «робот».
До такого рівня виробництва керівники компанії – Андрій Разумовський та Сергій Стрихарчук – йшли не один рік. Вивчали технології. Експериментували з матеріалами. Відвідали десятки заводів у Європі. Одним словом, сповідували незмінний принцип пошуку і вдосконалення…
Щебінь, пісок, «посипка»
– Це щебінь, – Андрій Разумовський підходить до відсіку. - Він митий і має рівну фракцію. Подивіться, як однакові камінці…
А це – пісок. Ми його возимо з Нетішина. Він чистий, однорідний промитий від глини і ракушок.
– А чому не на Волині купуєте?
– Шукаємо оптимальний спосіб. Потрібної нам якості найближчий – у Нетішині. А купувати пісок ближче, економити на ціні довезення, але втрачати в якості продукції – не наш метод.
У наступному відсіку – темночервоного кольору суміш.
– А це – секрет міцності верхнього шару. Посипка. Певної – геть дрібної – фракції гранітний щебінь. Завдяки їй поверхня нашої бруківки не тільки міцна, а й шершава. Такий тротуар чи подвір’я не буле злизьким у мокру погоду чи взимку.
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ТЕ, ЧОМУ ПОВЕРХНЯ БРУКІВКИ НЕ ПОВИННА БУТИ ГЛАДКОЮ
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.