БуБаБу, Забужко, Жадан: у Луцьку поговорили про постмодернізм

БуБаБу, Забужко, Жадан: у Луцьку поговорили про постмодернізм

25 липня в книгарні «Є» розмовляли про літературний постмодернізм.

Захід організувала команда мистецького об’єднання «Стендаль» в рамках проекту «Мистецтво після зламу: 1918-2018», – повідомляють організатори заходу.

Другу лекцію проекту прочитала Лілія Лавринович – кандидат філологічних наук, доцент, викладачка факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки.

На початку заходу лекторка зосередила увагу на витоках постмодернізму та його ключових ознаках. «Найважливіша теза для постмодерністів. «Світ – це текст». Стираються межі між реальністю і текстом. Існує один величезний текст, в якому є весь світ», – каже вона.

Друга ознака літератури постмодернізму – це смерть автора. Лілія Лавринович стверджує: «Постмодерністський автор втрачає свою владу і перестає бути авторитетом з великої літери». Велика роль надається читачу, який повинен сам відповісти на поставлені автором питання.

Третю ознаку постмодернізму лекторка вбачає у грі: «Постмодерністська література – це гра. Все вже було сказано раніше. Єдине, що залишається, – грати з текстом».

Окреслила вона постмодернізм у архітекторі, живописі та музиці. А далі перейшла до літератури.

Зародження українського літературного постмодернізму Лілія Лавринович вбачає в химерній прозі. Наступним важливим етапом у формуванні постмодернізму стали літературні угрупування: БуБаБу, ЛуГоСад, Нова дегенерація та інші. До канону українського постмодернізму лекторка зараховує «найпостмодернішого з постмодерністів» Юрія Андруховича, «наймодернішу постмодерністку» – Оксану Забужко та Сергія Жадана.

«Загалом український постмодернізм – потужне явище. Але зараз у літературі почалися зовсім інші процеси, які можна назвати терміном Люка Тернера – «метамодернізм», – вкінці зазначає Лілія Лавринович.

Наступна лекція проекту – «Українська драматургія сьогодні: на початку і наприкінці часів» – відбудеться 28 серпня. Лекторка: Жанна Бортнік – кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри словесних дисциплін Луцького педагогічного коледжу.

Партнери проекту: Департамент культури Луцької міської ради, Факультет філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки, Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку, Роман Бондарук, «Кромберг енд Шуберт».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «ART JAZZ 2018»: погодинна програма
Наступна новина Серед Перших - Олег Хом'як розповів про вуличну гімнастику в Луцьку. ФОТО
Останні новини
Схожі новини