Децентралізація на Волині: ОТГ має забезпечити достойний соцзахист своїх жителів 

Децентралізація на Волині: ОТГ має забезпечити достойний соцзахист своїх жителів 

9 листопада у Луцьку відбувся семінар «Надання послуг із соціальної підтримки населенню в ОТГ».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

На захід прибули представники волинських об’єднаних територіальних громад. 

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк розповів, що ОТГ поступового перебирають на себе свої самоврядні повноваження у різних сферах, у тому числі і соцзахисту, тому виникає чимало запитань, які необхідно вирішувати. «Питання надання соціальних послуг – досить делікатне, адже торкається відповідної категорії людей, за яких взяла відповідальність держава», - зауважив очільник Волинського ЦРМС. 

Тому під час передачі соціального захисту від виконавчої влади до об’єднаної громади, слід потурбуватися про забезпечення ОТГ стандартів послуг, які надавалися раніше. Саме вирішенню необхідності надання соціальних послуг на якісному рівні, формуванню відповідної структури та інфраструктури і був присвячений сьогоднішній семінар. 

Заступник директора департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Людмила Сірбіненко пояснила присутнім загальні положення організації надання соціальних послуг у волинських об’єднаних територіальних громадах. Вона теж наголосила, що, коли створюється ОТГ, слід забезпечити достойний соцзахист його жителів. 

«Необхідно максимально скоротити термін від заявки і до надання соціальних послуг», - зауважила Людмила Сірбіненко і пояснила, що потрібно уникнути таких ситуацій, коли в деяких областях термін надання субсидії затягується аж на дев’ять місяців. 

«Ви краще знаєте, що відбувається у сім’ях і, виходячи із їхніх потреб, надати ту чи іншу послугу. За вами стоять люди вашої громади“, - додала посадовець. Вона пояснила, що у сфері надання соціальних послуг важливе здійснення управлінських функцій, а у Волинській області дві громади у цій галузі пішли різними шляхами. 

Так, про досвід роботи та перспективи функціонування Володимир-Волинського територіального центру обслуговування одиноких непрацездатних громадян у Зимнівській ОТГ розповіла директор центру Любов Столярчук та голова Зимнівської об’єднаної територіальної громади В’ячеслав Католик

А про можливості створення територіального центру надання соціальних послуг у об’єднаній громаді повідомив голова Голобської ОТГ Сергій Гарбарук

Також під час семінару обговорили забезпечення реалізації управлінських процедур і операцій у сфері соціального захисту населення, опрацювання документів для надання соцдопомог та житлових субсидій посадовими особами ОТГ та реалізацію в об’єднаних територіальних громадах законодавства з питань пільгового забезпечення, санаторно-курортного лікування тощо. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Волинський кіборг потребує допомоги
Наступна новина В січні відбудеться тендер на отримання ліцензій для 4G зв’язку
Останні новини
Схожі новини