Гостре питання: Волинь вимагає врятувати пресу на селі

Гостре питання: Волинь вимагає врятувати пресу на селі

Директор волинської пошти запевнив, що закривати відділень не будуть, а пенсії та періодику приноситимуть гарантовано.

Чим більше ви передплатите газет, тим стабільніше в селі працюватимуть пошта й листоноші. 

Про це йшлося під час круглого столу 26 листопада, у якому взяли участь очільник пошти на Волині Іван Шевчук, народний депутат Ірина Констанкевич та редактори газет області. 

Під час зустрічі присутні обговорили актуальні проблеми пошти та шляхи їх вирішення, а у підсумку –  підписали спільне звернення до премʼєр-міністра та Президента України, у якому вимагали не допустити закриття сільських відділень поштового звʼязку.

Яка насправді ситуація в «Укрпошті»

Уже на початку розмови нардеп Ірина Констанкевич зауважила: і у Верховній Раді, і в найвіддаленіших селах активно обговорюють питання пошти. Людей цікавить, чи будуть їм доставляти пенсію і пресу, чи матимуть роботу листоноші. Тобто впродовж останнього року тема збереження в селі пошти така ж актуальна, як збереження ФАПів і шкіл.

Директор волинської пошти Іван Шевчук пояснив:

– В «Укрпошти» склалася непроста ситуація тому, що держава замовляє у підприємства ряд послуг, але за них не платить ні копійки. Насамперед ідеться про доставку пенсій. Раніше «Укрпошта» виконувала цю послугу за тарифом 3,56%, потім його зменшили до 1,56%, тож замість працювати на прибуток, підприємство з 2004-го несло збитки, які лише за нинішній рік становлять 1 мільярд гривень.

Крім того, зауважив Іван Шевчук, за часів «папєрєдніків» численні суми, зароблені «Укрпоштою», або нераціонально використовувалися, або просто розкрадалися. Відтак не виділялися гроші ні на якісні авто, ні на поточний ремонт транспорту і приміщень. Та що там: не було грошей навіть принтера купити. Тому нинішня ситуація в «Укрпошті», коли для стабільної роботи не вистачає 1 млрд 200 мільйонів гривень, – це лише наслідок того, що накопичувалися роками.

Позитивні зміни ми бачимо вже

Зважаючи на таку ситуацію і задля недопущення закриття відділень поштового звʼязку, Верховна Рада вже погодила виділення у 2019-му півмільярда гривень на підтримку «Укрпошти». Та й керівництво національного оператора звʼязку зауважує: новий підхід до роботи вже дає позитивні результати.

– У містах і селищах, де є по дві і більше тисячі жителів, нам вдалося компʼютеризувати поштові відділення по всій Україні. А це 1 600 населених пунктів! По областях закупляються нові авто, в тому числі – для оперативного розвезення посилок. На багатьох відділеннях зʼявилася можливість розрахунку через термінал, – перелічив успіхи директор волинської пошти.

Як взірець для наслідування назвав Іван Шевчук поштове відділення у селі Гораймівка Маневицького району Волині. Воно працює у великий «плюс», оскільки активно займається передплатою друкованих ЗМІ та зуміло налагодити дієву співпрацю з місцевою владою, тож тепер усі платежі сільради «йдуть» через цю пошту. Приміщення ВПЗ там теж відремонтували, навіть бруківку поклали, бо до покращення умов роботи обʼєднали зусилля і Волинська дирекція, і колектив відділення, і громада.

Активна передплата – гарантована робота

Хоча ще місяць тому керівництво «Укрпошти» не виключало закриття збиткових поштових відділень, а відтак – і скорочення їхніх працівників, утім сьогодні питання вже не стоїть так гостро, прозвучала інформація на круглому столі.

Великою підтримкою в питанні прибутковості сільських відділень назвав Іван Шевчук передплату газет і журналів місцевими жителями.

– Минулий рік передплата періодики дещо знизилася. І це, до речі, не волинська чи українська, а загальноєвропейська тенденція. Але, сподіваюся, цього року ми попрацюємо активніше й надолужимо торішні показники, – зауважив Іван Шевчук. – Між іншим, сільські жителі, котрі вболівають за долю їхнього відділення пошти, мають допомогти листоношам працювати не у збиток. Адже що більше газет і журналів буде виписано, що більше комунальних послуг через пошту оплачено і посилок переслано, то вищий дохід матимуть поштарі.

– Це означає, що у 2019-му кардинальних кроків із боку «Укрпошти» не планується? – запитав директор ПП «Твій вибір» Тарас Хотимчук.

– Думаю, ні, – сказав Іван Шевчук. – Ми будемо робити все можливе, щоб найближчі роки два всі відділення продовжували працювати і щоб листоноші лишилися з роботою. Тобто весь наступний рік працюємо в штатному режимі.

– А чи можна вплинути на ситуацію із невчасною доставкою преси? Адже з року в рік ми стикаємося з тим, що газета вийшла у четвер, утім читач її отримує в суботу? – поцікавилися головні редактори.

– Я знаю цю проблему, – зауважив Іван Шевчук. – І докладу максимум зусиль, аби вирішити й це питання.

Отож, підсумком круглого столу стало головне: впродовж усього 2019-го пенсія та газета будуть доставлені в кожну хату. 

А щоб і в майбутньому унеможливити закриття пошти по селах, народний депутат Ірина Констанкевич пообіцяла свою підтримку в цьому питанні у стінах парламенту. А всі головні редактори підписали спільне звернення до премʼєр-міністра та Президента України з вимогою не допустити закриття сільських відділень поштового звʼязку.

Оксана Бубенщикова (проект «Комунікаційна платформа» Твій портал t1.ua)  


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Камені-Каширському відкрили Центр підготовки газозварювальників. ФОТО
Наступна новина На Волині - 46 ВІЛ-інфікованих дітей
Останні новини
Схожі новини