Кабмін пропонує штрафувати українців через відсутність за місцем прописки

Кабмін пропонує штрафувати українців через відсутність за місцем прописки

Офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розробив законопроект «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні», яким передбачається введення перевірок фактів проживання громадян в місцях їхньої реєстрації.

Згідно з проектом, пропонується дозволити органам реєстрації проводити перевірки фактів проживання громадян в місцях, в яких вони офіційно зареєстровані, повідомляє РБК-Україна.

Пропонується дозволити органам реєстрації проводити перевірки фактів проживання громадян в місцях, в яких вони офіційно зареєстровані. Так, інформація про місце проживання або про зняття з реєстрації в місці проживання має бути внесена в Єдину інформаційну систему.

Планується, що система має бути введена в експлуатацію з 1 липня 2019 року, а усі громадяни, які не зареєстровані за місцем проживання, зможуть безкоштовно зареєструватися до 31 березня 2021 року.

При цьому зазначено, що перевірка не проводиться щодо осіб, які є власниками (співвласниками) житла, що знаходиться за адресою їхньої прописки, військовослужбовців, бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання. 

Планується, що перевірку факту проживання проводитиме орган реєстрації, а також інші органи влади у випадках, встановлених законодавством. У законопроекті зазначено, що громадяни старші 14 років зобов’язані протягом 30 днів особисто або через Інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання. 

Громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу або беруть участь у судовому процесі, зобов’язані проінформувати орган реєстрації про місце свого перебування.

У проекті вказані такі підстави для перевірки:

. звернення розпорядника житла;
. звернення одного з батьків чи іншого законного представника дитини у віці до 14 років;
. звернення органу державної влади або органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які отримали документально підтверджену інформацію про те, що особа не проживає в житло, яке знаходиться за адресою її зареєстрованого місця проживання.

Крім того, перевірка може проводитися за зверненням керівника установи загальної середньої освіти для перевірки факту проживання дітей на території обслуговування зазначеної установи.

Підкреслимо, що, згідно з текстом проекту, перевірки можуть проводитися і з інших причин. Термін перевірки не повинен перевищувати 30 днів.

Фото – ілюстративне


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У пункті пропуску «Дорогуськ» у черзі стоять кілька сотень вантажівок
Наступна новина На заробітках у Росії досі перебуває майже 3 мільйони українців
Останні новини
Схожі новини