Кошти на пільгове будівництво житла на Волині виділяються непрозоро

Кошти на пільгове будівництво житла на Волині виділяються непрозоро

Не всім відомо, що в Україні і зокрема на Волині діє програма по пільговому кредитуванню будівництва житла на селі.Програма діє з 1998 року. Вона створена для того, аби спеціалісти, яких потребує сільська громада, мали змогу придбати чи збудувати житло на пільгових умовах. Для цього видається кредит на 20 років під 3% річних.

Це потрібно, щоб вчителі, лікарі та інші фахівці залишалися жити та працювати у селі.

Але, за словами депутата обласної ради Михайла Імберовського, вона була і поки залишається непублічною. «Люди про неї не знають, не знають навіть голови сільських рад. Такий ковпачок закритості породжував те, що рішення ухвалювалися просто за розпорядженням голови РДА, без будь-якого публічного обговорення.» - зазначає депутат.

«Проаналізувавши ситуацію, разом зі своїми помічниками дійшов до того, що необхідно напрацювати відповідний порядок. Він передбачав створення комісій при РДА, членами яких повинні стати не лише представники влади та певних структур, а й представники від громади.

Цей порядок пропрацював рік. Для того, щоб перевірити як виконується прийняті обласною радою рішення і порядок, я подав звернення до всіх РДА та ОТГ на Волині. Ситуація плачевна. 60% відповідей від ОТГ подані двома реченнями, що програма не працює, позичальники не зверталися.

При РДА вимог затвердженого регламенту не дотримали, оскільки, для прикладу, з 9 членів комісії 8 – це працівники адміністрації. Хоча у Ковельській РДА більш-менш норм дотрималися. Там адміністрацію представляють лише 3 людини, технічні працівники, які роз'яснюють всі тонкощі програми» - обурюється депутат.

До слова, на чергові й сесії обласної ради буде винесено новий проект програми на 2018-2020 роки, де за словами Михайла Імберовського абсолютно не враховані пропозиції прийняті обласною радою.

«Коли я побачив новий проект програми на 2018-2020 роки, який подав департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА, то там вже не передбачено ніякого порядку. Хоча в нас була домовленість, що це буде одним з розділів. Чому не внесли?

Зважаючи на мій аналіз отриманих відповідей, з яких видно, що ухвалений обласною радою порядок на 80% не дотримувався, я бачу, що вони хочуть в ручному режимі управляти цими коштами. А гроші великі: до 2020 року планується 75 мільйонів гривень. Фінанси повинні розподілятися прозоро, на це мусить впливати громада. А зараз, на жаль, є чітка спроба повернутися до ручного управління.»

Депутат зазначає, що буде до кінця боротися за вибілення та максимальну прозорість виділення коштів та наскільки можливо широкого донесення інформації до селян про можливість отримання пільгового кредиту на покращення житлових умов.

«Я буду переконувати депутатів не підтримувати внесену програму на черговій сесії допоки вона не буде доопрацьована»- зазначає Імберовський.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як прибирання та миття посуду впливає на здоров'я
Наступна новина Військовий капелан з Волині отримав нагороду «За жертовність»
Останні новини
Схожі новини