Генеральний директор міжнародної компанії «Modern-Expo», одного з найбільших волинських експортерів, Петро Пилипюк заявив, що від простою автомобілів на кордоні перевізники втрачають до 50 мільйонів доларів на рік. В якості вирішення проблеми бізнесмен запропонував створити електронну чергу.
Про це йшлося у п’ятницю, 20 листопада, під час публічної консультації представників уряду з волинськими бізнесменами щодо оновлення Угоди про асоціацію України з ЄС.
Петро Пилипюк висловив позицію і власника великої компанії, і Об’єднання роботодавців Волині, яке очолює.
«У нас усіх є спільна велика проблема – транспортна. Зважаючи на розташування Волинської області, питання кордону для нас дуже актуальні», - сказав Петро Пилипюк.
«На кордоні – постійні черги. Наші машини простоюють 3-4 дні, а це прямі втрати бізнесу. Перевізники щодня втрачають 120 тисяч доларів, на рік – до 50 мільйонів за простій. Це тільки на Волинській митниці, а «Ягодин» – все ж не єдиний перехід. Давайте щось вирішувати по кордону, бо невдоволення наростає, як снігова куля. Над цим потрібно працювати», - наголосив гендиректор Modern-Expo.
На думку Петра Пилипюка, дорогі інфраструктурні проєкти, наприклад, будівництво нових переходів – не єдине вирішення проблеми.
«Давайте зробимо електронну прозору чергу. Щоб водій зареєструвався на митниці і автоматично бачив: скільки годин і де він в черзі. Це означатиме, що водії ночують вдома з сім’ями. Для чого їм 3-4 дні стояти в лісі без жодних зручностей і щось чекати? Це можна зробити без особливих витрат. Є вже навіть програмне забезпечення, алгоритми, які напрацювали підприємства. Просто треба добра воля з боку влади. Ми відкриті до діалогу, але одного нашого бажання мало», - сказав бізнесмен.
Для формування обґрунтованої позиції української сторони на переговорах з ЄС, Офіс віце-прем’єр-міністерки Ольги Стефанішиної спільно з Центром спільних дій проводить серію публічних консультацій з бізнес-спільнотами в регіонах. Одна з таких консультацій відбулась у Луцьку. На ній був присутній перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі сільського господарства України, торговий представник України Тарас Качка.
«Це нагода для калібрування, уточнення наших досягнень, пріоритетів, можливість зрозуміти, чого бізнес хоче, а чого – ні. Ми мали багато обговорень і я щоразу тішуся, що чую набагато більше, ніж очікував. Завдання – зрозуміти, що є обтяжливим в угоді, які є тенденції, як уряд може допомогти: і у стосунках з ЄС, і в запровадженні нових внутрішніх правил», - сказав посадовець.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.