На Волині освятили пам'ятник священику, якого розстріляли посеред церкви

На Волині освятили пам'ятник священику, якого розстріляли посеред церкви

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл здійснив чин освячення пам’ятника на могилі священика Олександра Білецького, який загинув 1943 р. від кулі червоного партизана прямо в церкві.

Він народився на початку ХХ ст. у Новоград-Волинському повіті у сім’ї священика, – повідомляє прес-служба Волинської Єпархії УПЦ КП.

Під час визвольної війни воював як хорунжий Армії УНР. У 1924 р. одружився і став душпастирем. Очолював різні парафії на Рівенщині та Волині. Зокрема, в 1935–1943 рр. служив у с. Хотешів, що на території теперішнього Камінь-Каширського деканату.

Душпастир був українським патріотом, підтримував зв’язки з ОУН-УПА. Радянські партизани знали про це, тож шукали можливості знищити. 26 квітня 1943 р., у Світлий понеділок, під час Божественної Літургії ворог зайшов у храм і вбив священика.

75 років по тому, вдячні краяни поставили на місці поховання о. Олександра пам’ятник. Освятивши його, владика підкреслив: сьогодні вшановуємо людину, яка несла свій священичий послух до останнього подиху. Душпастир, який залишився вірним своїй вірі та Україні, є для всіх нас прикладом для наслідування. У своїй хаті повинна бути своя правда, нагадав високопреосвященний. І ми маємо продовжувати справу загиблого духівника-патріота, аби на нашій землі були вільними, розмовляли й молилися українською мовою.

До богослужіння долучилися декани: камінь-каширський – протоієрей Володимир Мицько, ратнівський – протоієрей Роман Бодак, старовижівський – протоієрей Іван Зеленко, інше духовенство, голова РДА Валерій Дунайчук, інші представники влади та громадськості.

Урочиста академія про життєвий шлях священика Олександра Білецького та долю його родини відбулася в місцевій школі. Під час заходу владика Михаїл вручив церковні нагороди співробітнику Українського інституту національної пам’яті Павлові Подобєду та директорові школи Надії Полюхович.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Капітошка з Вовчиком: у дитсадочку на Волині намалюють величезне графіті
Наступна новина На Волині будуть створювати невеличкі сироварні
Останні новини
Схожі новини