На Волині самоврядців вчили дотримуватись трудового законодавства

На Волині самоврядців вчили дотримуватись трудового законодавства

У межах проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, Волинське регіональне відділення АМУ організувало практикум із застосування законодавства «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері дотримання трудового законодавства».

Як наголосив виконавчий директор Волинського РВ АМУ Богдан Самойленко, такі практикуми вже стали традиційними.

– Із 2010 року це були практикуми і нині, у рамках проекту «Пульс», ця робота триває. Ми прагнемо допомогти органам місцевого самоврядування розвиватися, тож, на мою думку, сьогоднішня тема повинна вас зацікавити, – висловив сподівання пан Самойленко.

Модератором заходу виступила Мар’яна Конончук, кандидат політичних наук, доцент кафедри права Волинського інституту ім. В’ячеслава Липинського Міжрегіональної академії управління персоналом, кандидат політичних наук, юрист, правозахисник, фахівець із питань трудового права.

Вона наголосила, що децентралізація нарешті призвела до того, що «органи місцевого самоврядування дотичні до контролюючих повноважень у сфері нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю».

– Ці повноваження досить широкі, але разом із тим, існує нова постанова Кабміну, яка згортає надані вам повноваження. Вона пройшла перше читання, але не факт, що її приймуть. А нині повноваження є і ними потрібно користуватися, адже, наприклад, легалізація працівників дозволить максимально оптимізувати надходження до місцевих бюджетів податку з фізичних осіб, 60 відсотків якого залишається в бюджеті ОТГ.

А ще дуже важливо для людей, щоб у громадах з’явилися інспектори праці, які знатимуть реальний стан справ та спонукатимуть роботодавців офіційно працевлаштовувати своїх працівників. У планах, що якщо вакансії інспекторів створюватимуть при органах місцевого самоврядування, то з розрахунку один фахівець на 20 тисяч населення, – наголосила пані Конончук.

До речі, зі слів Мар’яни Конончук, на Волині є лише 18 (!) інспекторів із держпраці. В об’єднаних територіальних громадах такий фахівець, який офіційно зареєстрований у Держпраці України і має відповідне посвідчення,  є лише у Княгининівській ОТГ.

– Ми запрошували інспектора з Княгининівської громади на наш практикум, але у них сьогодні сесія. Тому Волинське регіональне відділення Асоціації міст України планує організувати відвідини волинськими самоврядцями цієї громади, щоб на практиці побачити роботу інспектора й перейняти досвід, бо ліпше раз побачити, ніж сто разів почути, – сказав Самойленко.

Така пропозиція всім присутнім припала до душі.

Серед питань, які також обговорили на практикумі: створення структурної одиниці в органі місцевого самоврядування, як правильно організувати юридичний супровід уповноваженого з питань контролю за дотриманням законодавства про працю на підприємствах і у фізосіб-підприємців, здобутки та проблеми реалізації нововведень від 1 січня 2017-го з точки зору детінізації оплати праці (виявлення порушень неофіційної зайнятості) та отримання ПДФО, механічного накладання штрафів та інше. 

Тамара ЗУБЕНКО, консультант з комунікацій АМУ


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Синоптики: незабаром прийдуть перші морози
Наступна новина Шоумен Зеленський позбиткувався з українських політиків. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини