...І Погуляйко - заговорив! Перша сесія Волиньради та її драми. РЕПОРТАЖ

...І Погуляйко - заговорив! Перша сесія Волиньради та її драми. РЕПОРТАЖ
25 листопада. У президії. Григорій Недопад

До кабінки, закутаної у трохи прим’яте синьо-жовте полотно, вишикувалася черга із кремовими бюлетенями. Кремові - для Недопада. Жовті - для Поліщука. Помаранчеві - для Пустовіта. 

Поруч – урна. Стіл, за яким члени лічильної комісії. З їдальні пахне чимось смачним...

- Григорію Вікторовичу, а можна невеликий коментар?

Вирішую запитати у єдиного кандидата на посаду голови оновленої Волинської облради, як йому в цій ролі.

-  Ні. Я щось забобонний став. От не був, не був, а тепер став, - чи то жартує, чи то «футболить» Григорій Недопад.

Цього дня в раді була така тотальна одностайність, що у фіналі  бракувало тільки батюшки. Як у церкві: прийшли, благословили, трошки поштовхалися в черзі за причастям – і додому.

  *  *  *

Цей день в історії...

Вони шепотілися у закутках. Тисли один одному руки. Знайомилися. Робили селфі. Поправляли маски. Ставили галочки у бюлетенях. Клали руку на серце, коли звучав Гімн. Було все. Але не було головного: не було інтриги...

Восьма каденція Волинської обласної ради почала свою роботу нудно. Або - прогнозовано. 

Навіть у президії: Недопад, Поліщук, Пустовіт – наче з Луцькради прізвища переїхали (хоча Поліщук і не той). У рядах для запрошених часто звучало:

-  Ну, як тобі?

Хтось це «нудно» називав «комунізмом». Хтось досвідчено зауважував, що «просто все добре пропрацьовано». І навіть маленький натяк на скандал з розподілом комісій від нової опозиції – здувся як бракована кулька...

Поїхали? Так починає роботу 8 каденція Волинської обласної ради.

Екс-голові ради Ірині Вахович цього дня презентували розкішний букет троянд і – подякували. Новому керівництву ради замість квітів дарували – голоси і оплески. На столі у президії зеленіли пляшки з «девайтісом» (вода). Але вони цього дня були не затребувані: не спекотно.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Бурштин і сльози. 32-га і остання сесія Волиньради. РЕПОРТАЖ

«Хто це там дудить?»

Керівник апарату батьківщинівець Дмитро Дубняк,
схоже, лишається в раді

Під радою вранці гамірно. 

- Хто це там дудить? - знічено перепитували один одного депутати, з тих, які ходять тут нечасто.

«Дуділи» на мітингу під вікнами облради. Громадська організація фопів зібрала  трохи народу, щоб донести обранцям (очевидно) свою позицію. «Карантин збагачує корупціонерів», - було написано на плакаті, який тримав у руках хтось із протестантів. 

А ранок видався гучний
У раді – аншлаг!

Тим часом у дверях Білого дому - тісно. В черзі - журналісти, нардепи, нові мери, колишня голова облради і майбутні депутати. 

Здалося, що для господарів цих стін стало сюрпризом те, що в раду чи в ОДА раптом захоче втрапити хтось ...на візку. Тут поставили вузький турнікет, металеві рамки, блокпост з нацгвардійцями… Але як має проїхати і (головне) пробратися у сесійну залу візочник - не подумали. Тому екс-депутата Луцької міської ради, а нині вже обранця обласної майданівця Артема Запотоцького (ЄС) на візку заносили сходами у буквальному сенсі. 

Було соромно. Але є надія, що поява Артема у залі облради щось і в цих стінах змінить. 

Ближче до 10-ї з 3-го поверху донизу сходами спустився нардеп Вячеслав Рубльов

Сесію благословити прибув десант нардепів...
Народні обранці Вячеслав Рубльов та Ірина Констанкевич

За трохи (з 2-го) - нардеп Валерій Стернійчук у супроводі лідера волинської команди «Слуги народу» Ігоря Лісовського, бізнесмена, який прибув на Волинь на вибори, зайшов у раду і повинен би тут тепер сумлінно відпрацювати наступних кілька років. Позаду йшли «слуги» Сергій Юнак, Олександр Сачук та Сергій Ніщик

Згодом прибула народна обраниця Ірина Констанкевич, перемовилася кількома словами із Вячеславом Рубльовим і пішла у сесійну залу. 

Нардеп Ігор Гузь прийшов у компанії двох мерів - Бориса Карпуса (Нововолинськ) та Ігоря Пальонки (Володимир-Волинський). Степана Івахіва та Ігоря Палиці, нардепів від Волині, які теж балотувалися у раду, не було. І не буде. Натомість (як і замість ще двох їхніх колег) уже прийшли інші учасники перегонів. 

Тут досі не передбачили, що обранцем може бути візочник...
Юрій Погуляйко. Поставив турнікети, не поставив ...пандуси

Перед початком сесії у хол спустився і голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко. В супроводі охоронця (або невідомого молодого чоловіка спортивної статури)  та Юрія Судакова, керівника апарату, пішов послухати баталії. Залишатиме цю залу він тоді, коли почує прізвище потенційного першого заступника. Залишатиме з яскравим публічним спічем до обранців «Слуги народу» та нардепа Стернійчука.

Але про це згодом… 

Троянди від Лазорка

Голова ТВК Іван Лазорко,
внук першого секретаря Волинського обкому КПУ

Місія відкрити першу сесію обласної ради 8 скликання випала голові ТВК. 

Іван Лазорко справився блискуче. І привітав. І вручив картки зі значками. І подарував Ірині Вахович розкішний букет троянд.

- Наостанок хочу сказати: Волинська ТВК зекономила на виборах 1 мільйон 128 тисяч гривень. Бажаю кожному зробити свій внесок у розвиток Волині, – резюмував не без пафосу голова Волинської ТВК. 

На рядах оптимістично замайоріли партійці прапорці. Фіолетові, сині свободівські, білосердешні…. Пізніше ЄС принесуть і свої. 

Прощальні троянди) 

З цього моменту понад 62 людей з тих, які сиділи у сесійній залі. стали депутатами. Двоє обранців цього дня - відсутні.

На першу сесію не прийшли досвідчені депутати Іван Смітюх (бізнесмен з Ковеля, депутат цієї ради за часів Клімчука від СПУ, який нині пройшов до неї від «Аграрної партії») та Володимир Дибель (керівник Любомльського ТМО, був обранцем двічі - в команді фракції «Партії регіонів», «Нашого краю» та УКРОПу, цього разу - «Сила і честь»). 

Далі - невеличкий майстер-клас депутатам, як працювати з картками.

Засуньте картку в гніздо… - командували їм. 

Пробне голосування. Реєстрація. З Богом! 

«Ох, які ми...», або Нуль питань

Трохи побільшало в раді гарних сумок)

У тимчасовій президії, яка необхідна, щоб вибрати нове керівництво ради, опинилися представники 5-ти найбільших команд партій, які пройшли в раду. Юрій Ройко (ЗМ), Андрій Козюра (Батьківщина), Юлія Вусенко (ЄС), Олександр Сачук (СН), Юрій Поліщук (Свобода). Головуватиме - Юрій Ройко, найперше привітає у залі присутніх нардепів, дасть слово для виступу Ірині Костанкевич і тільки після нього згадає, що забув назвати серед присутніх народних обранців ...Валерія Стернійчука. Буває.

Рада дружно формує порядок денний, обирає лічильну комісію… Депутат Сергій Кошарук (ЄС) тим часом переконує, що робота - незаконна, бо порядок денний мав би бути опублікований за добу. 

- Прошу вносити свої пропозиції! - лунає тим часом.

Тимчасова «окупація» президії
Григорій Недопад готується зайняти своє місце

Ігор Лех (ЗМ) вносить. Екс-заступник мера Луцька, відданий партієць колись УКРОПу, тепер ЗМ Григорій Недопад. 

Саме Григорій Вікторович цього дня - спокійний, у коричневому костюмі-трійці, небагатослівний. З трибуни розповів “коротко про себе”: про досвід роботи головою Ківерцівської райради - з 2010 р., заступником Луцького міського голови - з 2017-го. 

Опозиція навзаєм мовчить і не висуває нікого для боротьби за цю посаду, хоча б за частину голосів, хоча б, щоб «полоскотати нерви». Кажуть: всіх Григорій Вікторович влаштовує. Влаштовує аж настільки, що до нього - жодних запитань, жодного обговорення. Ті, хто бачив, як у цій раді обирали керівництво не за однієї каденції, знають: таке - точно вперше. 

Ірина Вахович: фото на згадку

Система реєстрації запитань і виступів двічі демонструє нулі.

- Ох, які ми всі одностайні, - чи то зітхає, чи радіє Юрій Ройко. - Дай Боже, щоб ми так і працювали. 

Не менш одностайно обранці згодом і голосують у кабінці в холі. Голова лічильної комісії депутат Володимир Бондар (ЗМ) згодом засвідчить це з трибуни, оголошуючи результати: 61 бюлетень, 60 - за. 

Голова лічильної комісії Володимир Бондар.
Кілька років тому сам претендував на посаду голови ради

Цікаво, що у 2015-му сам Володимир Налькович був свідком та учасником іншої, значно цікавішої боротьби. Тоді за посаду голови ради була справжня «політична битва» в раді. Претендували Ігор Палиця та Володимир Бондар. Голоси - на вагу золота. Інтрига - шалена. Палиця набрав 39, Бондар - 25 депутатських «за». 

Григорій Вікторович займає трибуну. Сесійна зала терпляче чекає ще двох подібних процедур голосування. Команда ЄС вносить різноманітність і відмовляється голосувати за кандидатури заступників. У заступники пропонують свободівця Юрія Поліщука (першим) та батьківщинівця Григорія Пустовіта. Саме ці сили, мовляв, складають коаліцію більшості в раді. 

Керівник апарату Дмитро Дубняк, помітивши «єсівців» у рядах запрошує їх до кабінки. Юлія Вусенко холоднокровно відмовляє. Згодом пояснить журналістам: погодження кандидатур заступників відбулося без будь-якого обговорення з їхніми обранцями, це при тому, що ЄС - друга за кількістю депутатів в раді. 

Але це не заважає депутатам обрати на посади Юрія Поліщука та Григорія Пустовіта. Ті так само розкажуть з трибуни «коротко» про свої досягнення. Зрештою, у першого в результаті - 50 за, в другого - 49. У першому випадку не використаних - 8, в другому - 10. Обранців від ЄС у раді - 9…

Ігор Лісовський: свят… свят..?
Волинські «слуги народу»: Олександр Сачук, Валерій Стернійчук, Ігор Лісовський
Погуляйко йде?
- А вапщє: ето цирк! - скаже Юрій Погуляйко, почувши імена потенційних заступників. 

Прямуючи на вихід, він спиниться біля фракції «Слуги народу», де серед обранців сидітиме і нардеп Стернійчук. І вголос дивуватиметься, чому команда “слуг” не вимагала і не добивалася свого заступника в раді. Аргументуватиме - завданнями від президента і обурюватиметься, що їх не виконують. 

Стає зрозуміло: між Юрієм Погуляйком і волинськими партійцями «Слуги народу» - жодного діалогу. 

- Перестаньте, будь ласка, всьо ето дєлать. Бизов... Ще якийсь там кандидат… Думаєтє, я нє знаю, што ви Бизова «коридорами» там водите? Я ж чую ці чутки. Поки хворію, я ж чую багато. Ви ходите по Верховній Раді, щось там розказуєте їм... Якщо хочете мою думку знати:  Бизов не вартий посади губернатора. І про тот роддом хотєл вам сказать, что я как би і нє давал команди його перепрофілювати. Це чистий піар був, який не на користь пішов. Нікого не підводив і нікому з вас гадості не робив. Але це ви набрали таких депутатів. Все добре, не спорю. 10 відсотків тут - це й так великий результат. Правильно? - іронічно та емоційно, поглядавючи на журналістів, які поруч пишуть це на диктофони, розкриватиме карти Юрій Погуляйко. 

Бизов - це один із тих, чиє прізвище нині звучить у кулуарах серед претендентів на посаду нового голови Волинської ОДА (Сергій Бизов ще недавно був радником голови Волинської ОДА, - авт.). Прізвищ на разі мінімум три. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 
«До вас непросто я прийшов...» Експомічник Погуляйка читає на відео власний вірш про Волинь

І схоже, кадрова ротація настільки реальна, що Юрій Погуляйко нарешті ...заговорив.  

«Ми не кріпаки»

Іван Мирка: сходив ці коридори чиновником, походжу – депутатом...

Присвоївши обраним ранги і благословивши їх таким чином на роботу, депутати готуються розгляди “Різне”. 

Для опозиції стає несподіванкою те, що більшість виносить на цю сесію і питання про розподіл комісій. мало того: всі депутати уже поділені на комісії. Очевидне: їх поділили, навіть не спитавши, чи хочеш ти в цій сфері працювати, чи мо в якій іншій...

- Ми не кріпаки! - заявляє з трибуни найбільш голосний цього дня опозиціонер Сергій Кошарук (хтось жартома у залі його назве «другим Слабенком» - через «юридичні» зауваження до роботи ради).

Утім, президія незворушна. Григорій Недопад, якого так натхненно підтримали обранці з меншості, дає зрозуміти, що нічого скандального в розподілі не бачить. Працівники апарату тим часом роздають депутатам папірці, на яких розписано, в якій вони комісії кожен. 

Для прикладу, Юлію Вусенко, лідерку ЄС, сміливо записали у комісію з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму. А очолити її мав би її колега Іван Мирка. 

А комусь просто болить голова

Вусенко просить перерву від фракції. За столом у президії в ручному режимі більшість радиться з меншістю і ділить місця в комісіях.

Іван Мирка проситься в транспортну, але опиняється в комісії, що опікується інвестиціями і зовнішньо-економічними зв'язками. Юлія Вусенко висловлює намір очолити саме цю, бо «працює з міжнародними проектами». Ігор Волошенюк із команди «аграріїв» махнув рукою на торги і повернувся на своє депутатське місце… 

Бій за комісії: ми не раби, раби не ми?

Цьому дати, цьому – не дати...

Зрештою, голосують. Хто в якій комісії, можна побачити ТУТ. 

На все про все витратили годин чотири. 

У порозі Григорій Недопад ділиться планами. Каже: має намір зібрати незабаром ще одну, щоб прийняти регламент. Рада вже очікує, коли парламентарі погодять  держбюджет у другому читанні, щоб приступити до цих процесів на рівні області. 

Коли і як прийматимуть бюджет на Волині, він спрогнозувати поки не готовий. 

 *  *  *

...Наостанок запитую, в якому саме кабінеті працюватиме новий голова...

Як відомо, кабінет Ігоря Палиці у приймальні головного представницького органу влади Волині Ірина Вахович не займала, працювала в сусідньому, скромнішому. Посилалася на те, що той, де до Ігоря Петровича, працював не один голова ради, треба для інших цілей. 

Як у Григорія Недопада з планами? В які двері йти? А раптом і тут – «забобонний»? 

- Я ще над цим не думав, – відповість коротко. 

Не біда. Попереду – стільки часу. Та й думати над чим – не бракує...

P.S. ...У ніч на 25 листопада обвалилася стіна психоневрологічного корпусу в Горохові. Просто взяла і впала. А там – люди. Горохівський психоневрологічний – установа обласної комунальної власності. Проблеми усіх подібних держава останнім часом щедро «віддає на низи».

Де брати гроші на ремонт? Що робити? Як уникнути подібного в майбутньому?   

Вранці 25-го листопада у Волиньраді стартувала  перша сесія 8 каденції. Поки депутати проходили ритуал посвяти. Поки благословили нового голову і нових заступників. Тиснули їм руки (хто перший). Зичили успіхів... На голови всім впала чергова проблема.

Велкам, словом.

Текст і фото: Олена ЛІВІЦЬКА.  

Фотографи – перші люди на цьому святі))
Але без депутатів – нікуди: Іван Киричик та Анатолій Філюк поспішають.
Вони депутати облради – вдруге!
Тим часом під раду прийшли підприємці.
З протестами...
У холі – людно
Тут же поки – порожньо
Місця чекають. В раду зайшли нові сили
І значки – в очікуванні
Хто підкріпляється йогуртом...
...і «вчить слова»)
Перші!
Сергій Котюк. Був радикалом, став білосердешним
Ігор Волошенюк. Екс-голова Луцької райради.
Колись регіонал. Тепер – Аграрна партія
Юрій Ройко. Був час, коли він очолював фракцію РЛП.
Нині – «За майбутнє»
Андрій Мельник. Свого часу був депутатом від Партії регіонів
Ігор Чуліпа, заступник голови ОДА
Ще один зам – Анатолій Костик (справа)
Найдосвідченіший депутат облради Михайло Скопюк та Ірина Вахович.
Михайло Якович – депутат вчетверте! І не бізнесмен))
Депутат – депутатові...
Два Сергія зі «слуг»: Юнак та Ніщик
Валерій Стернійчук та Ігор Лісовський

Анатолій Никонюк, аграрій, депутат від «Батьківщини»
Вперше в облраді – новий прокурор Волині – Віктор Тимчук
Еменесівець Володимир Грушовінчук
Михайло-Мирослав Леміщак, керівник волинського казначейства
Голова ОДА і його команда 
На питанні про заступника Юрій Погуляйко вийде із зали

Володимир Бондар бачить установчу сесію не вперше
В лавах ЗМ
Поки букет – ще інтрига...
З колишніх голів ради у залі була тільки Ірина Вахович.
Хоч традиційно у цей день збираються всі

Валерій Стернійчук. Можна повертатися в столицю...
Микола Буліга та Валентина Черниш
На рівні серця. Євгеній Недищук
Недищук вдруге депутат. Тільки раніше був у «Батьківщині»
Нові обрпанці з ЄМ: Павло Цибульський, Ірина Патлашинська та 
Ористлава Сидорчук
Юлія Вусенко, лідерка фракції ЄС
Довгоочікувані моменти. Для багатьох

Людмила Кирда. третій значок депутата облради
А от Яна Гончарук – «новенька».
У кулуарах її називають креатурою одного бізнесмена
Валентина Черниш – помічниця трьох губернаторів. 
Не в кожного – такий досвід!
Володимир Бондар знову з мандатом
Микола Буліга – теж
Клопоти, клопоти...
Ірина Констанкевич привітала земляків з трибуни
Юлія Вусенко – у тимчасовій президії
Керівник осередку «Батьківщини» Андрій Козюра
Юрій Харченко і Ористлава Сидорчук. 
В різних політичних командах, але – колишні одногрупники
Гузь та його команда
Ірина Горавська

Не всі з боржомі...
Оксана Філіпчук 
Чиї?) 
Серцем до серця. Віктор Олійник та Андрій Козюра

Григорій Недопад. «Коротко про себе»

Той момент, коли ще не вибрали,
але можна привітати
Деталі, які говорять

Понеслась...

Ірина Патлашинська – третя з родини Чорнух,
у якої буде досвід депутата Волиньради
Зала для голосування))
А поза кабінкою – промовиста виставка. Читайте...

Валентин Кошельник (ЗМ)
Іван Мирка та Микола Буліга у лічильній комісії
Дві галочки краще, ніж одна
У ЄС – не голосують
Дмитро Дубняк: «А може, йдем?»

Ех, не прийшли...
Нові господарі...
Юрій Поліщуцк навіть крісло не змінив

Григорій Пустовіт і Олександр Тиводар
Тепер Тиводар – депутат облради від ЗМ

У попередній раді батьківщинівка Людмила Кирда була в опозиції. 
Зараз – в коаліції. Життя...
Хто в якій комісії, можна почитати… 
То нічого, що трохи неочікувано
Але вони вміють домовлятися
Хух, перша є!
У фіналі Сергій Кошарук дякує опонентам.
Тисне руку. Попрацювали...

Найцікавіше – точно далі)
На виході зустріли Івана Лазорка. 
Питав, де про це все можна почитати
Раптом що: є кому підказати) 

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як дізнатися про стан хворих родичів? Оприлюднили телефони відділень ковідного шпиталю в Боголюбах
Наступна новина В Україні випустили першу вертикальну банкноту
Останні новини
Схожі новини