Олександр Савченко проситиме Прем'єр-міністра звільнити гендиректора «Волиньторфу»

Олександр Савченко проситиме Прем'єр-міністра звільнити гендиректора «Волиньторфу»

У конфліктній ситуації з ДП «Волиньторф» очільники підприємства та керівництво Волині розбиралися під час спільної наради 11 грудня. 

Зокрема, участь у ній взяли голова ОДА Олександр Савченко, генеральний директор Державного концерну «Укрторф» Андрій Озерчук, директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик, директор Манецького торфозаводу Володимир Щербачук та керівники профільних структурних підрозділів ОДА, – повідомляють у відділі інформаційної політики облдержадміністрації. 

«Нарада планувалася вже декілька тижнів. По-перше, керівник державного підприємства «Укрторф» пан Озерчук до нас звертався ще місяць тому. І ми відреагували на ці звернення: написали листи Прем’єру, Мінекології, скрізь. І вам написали, що ми за те, щоби продовжити видобування торфу, – почав розмову Олександр Савченко.

– Однак, декілька тижнів тому окремі політичні діячі висловили думку про те, що я проти цього. Далі до мене звернувся голова Маневицької райдержадміністрації пан Линдюк, який повідомив про те, що директор одного із заводів сказав, що вони будуть закриватися. Знаючи це, дав вказівку зібрати нараду, попередньо детально вивчивши стан справ. І зараз немає ніякої політики, а звичайна робоча нарада, де ми будемо оперувати цифрами, щоб зрозуміти, що відбувається. Я не підлаштовуюcь під політиків, а працюю на державу». 

Читати також: Колектив ДП «Волиньторф» занепокоєний ситуацією, яка склалася навколо підприємства

На нараді детально проаналізували фінансово-господарську діяльність, розглянули питання поновлення договорів оренди земельних ділянок, судові провадження, що тривають досі. До слова, заслухали як представників ОДА, так і підприємства «Волиньторф».

Стало відомо, що підприємство має діючі дозволи на земельні ділянки загальною площею 853,6 га та запаси торфу на 2018 рік – 456 тисяч тонн, при видобутку 237 тисяч тонн у 2018-му. Хоча керівництво ДП «Волиньторф» говорить про необхідність збільшення земельних ділянок та видобутку.

Разом із цим, з цими ділянками є проблеми: деякі дозволи не продовжені, бо ДП не подало своєчасно заявки на продовження термінів дії, на деяких ними ж самовільно знятий верхній шар ґрунту, за що треба сплатити близько 1 млн грн штрафу, на більшості ділянок не виконано роботи по рекультивації.

На думку голови облдержадміністрації, причина цьому – недбальство зі сторони керівників ДП «Волиньторф» та їх вищих начальників.

Для прикладу, впродовж 2018 року до Волинської обласної державної адміністрації від ДП «Волиньторф» надійшло 4 листа-повідомлення про поновлення договорів оренди 5 земельних ділянок загальною площею 112,5 га на території Маневицького району. Щоб вирішити це питання ОДА запропонувала надати підтверджуючі документи, однак цього не виконали.

Також вдалося встановити, що на частині земельних ділянок вже здійснюється промислове видобування торфу та, своєю чергою, відбувається незаконне пошкодження поверхневого шару ґрунту. Це призвело до мільйонних збитків, завданих державі, сплата яких піде у місцеві бюджети сільських рад, якщо підприємство їх заплатить.

Виникли питання й щодо виробничої діяльності підприємства. Перевірка технічної оснащеності виробничих потужностей свідчить про зношеність технологічного обладнання на 70-80%. 

Окрім цього, попередні дані фінансового аналізу свідчать про непрозорість у використанні бюджетних коштів. До того ж є ознаки, які дають підстави говорити про штучну мінімізацію доходів та зменшення сплати податків.

Мовою цифр: за результатами проведеного аналізу фінансової звітності за 9 місяців 2018 р. встановлено, що на зменшення податкової віддачі за 9 місяців 2018 року проти 1-го півріччя 2018 року вплинув ріст в 2,1 рази (на 6077 тис. грн.) інших операційних витрат в 3-у кварталі 2018 року проти 2-го кварталу 2018 року. Так, за 3-й квартал п.р. інші операційні витрати становлять 11432 тис. грн. (за 9-ть місяців 2018 року – 21988 тис. грн.), тоді як за 2-й квартал становили 5355 тис. грн., за 1-й квартал 2018 року – 5201 тис. грн.

Як зауважив керівник виконавчої гілки влади в області, керівник ДП «Волиньторф» свідомо не оприлюднює звітність про діяльність.

Читати також: «Виробництво торфу скоротиться вдвічі», - працівники «Волиньторфу»

– Плата за землю власникам комунальної та державної землі загалом становить тільки 1 млн 76 тис грн в рік. При доходах 102,5 млн грн відображено оподаткований прибуток в сумі 3,6 млн грн та задекларовано податку на прибуток в розмірі 653,7 тис. грн. Тобто, податкова віддача 0,64 відсотки. Встановлено факт постійного зменшення щоквартально протягом 2018 року податкової віддачі з податку на прибуток. I – квартал 1,3%, 9-ть місяців – 0,64%. На зменшення податкової віддачі вплинув ріст у 2,1 разів (на 6 млн грн) інших операційних витрат у III кварталі проти II. В порівнянні з відповідним періодом 2017 року операційні витрати зросли на 6,8 млн грн (45%), - озвучив цифри Олександр Савченко.

Наприклад, постачальники поставили ДП «Волиньторф» дизельного палива на 65 млн грн. Жодного тендера на «Прозорро» не зареєстровано. При цьому, на оновлення обладнання, інші заходи з охорони праці не витрачено ні копійки. Проте, значні суми витрат допущені за рахунок виплати доходів СПД (суб’єктів підприємницької діяльності), які перебувають на спрощеній системі оподаткування в сумі близько 5 млн грн. Зокрема, найбільшому приватному суб’єкту виплачено дохід в сумі 2,855 млн грн.

Ще одним аргументом не на користь «Волиньторфу» є реалізація торфу різним покупцям за різною ціною. Так, 52% від загального обсягу постачання торф поставляється різним покупцям на 72,6 млн грн по середній ціні від 770 до 1659 грн за 1 тонну брикетів. 2,2% - ТОВ «Краєвид» м.Києва по ціні від 815 до 957,5 грн (на 17,3 млн грн).2,8% вже згаданому приватному підприємцю по ціні 770 до 895 грн.

Разом із цим, питання про закриття підприємства не стоїть, як відзначив Олександр Савченко. Підприємство буде працювати та видобувати торф, а волиняни будуть забезпечені роботою. 

Але в той же час наголошує, що на підприємстві виявлені чисельні факти порушень законодавства. Тому звернеться до всіх контролюючих та правоохоронних органів з вимогою провести комплексну перевірку господарської діяльності «Волиньторф» для того, щоб зробити діяльність підприємства прозорою та покарати тих, хто свідомо завдавав шкоди підприємству заради власної вигоди, прикриваючись політичними прапорами. 

У підсумку наради вирішили підготувати звернення до Прем’єр-міністра України про звільнення із займаних посад: генерального директора ДП «Волиньторф» Киричика Івана Мироновича та начальника управління держпраці у Волинській області Стаська Ростислава Богдановича; звернення до правоохоронних та контролюючих органів з приводу масових порушень у сфері фінансово-господарської діяльності керівництва ДП «Волиньторф», проведення невідкладних перевірок у частині дотримання законодавства про працю, стану дотримання санітарних норм умов праці та пожежної безпеки на державному підприємстві ДП «Волиньторф».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині розшукують 19-річного юнака, який не повернувся з дискотеки. ФОТО
Наступна новина Курс валют на 12 грудня: долар і євро різко втратили у ціні
Останні новини
Схожі новини