Повідомили, яким буде показник прожиткового мінімуму 2018 року

Повідомили, яким буде показник прожиткового мінімуму 2018 року

У парламенті зареєстрували проект постанови про зміну принципів формування прожиткового мінімуму. 28 листопада документ оприлюднили на сайті Верховної Ради.

У разі прийняття проекту, розмір прожиткового мінімуму наступного року зросте не на 10%, як передбачено законопроектом про держбюджет 2018 року, а вдвічі, – пише Газета.ua.

За словами експертів, прожитковий мінімум - не абстрактна величина, а конкретна цифра. За цим показником розраховується розмір мінімальної зарплати і мінімальної пенсії, стипендій, державної допомоги сім'ям з дітьми, безробітним, малозабезпеченим.

За законом України "Про прожитковий мінімум" Кабмін має скласти перелік продуктів харчування першої необхідності, непродовольчих товарів і послуг, які необхідні людині для життя. Такий список має оновлюватися не рідше 1 разу в 5 років.

Як виявилося, основна проблема "прожиткового мінімуму" не у нормах продуктів і послуг, а у їх вартості. Адже закладений у проекті бюджету 2018 року прожитковий мінімум у 1,8 – 2,2 рази нижчий, ніж має бути зараз.

"При розробці проекту держбюджету 2018 року Кабмін не надав належної уваги механізмам розрахунку прожиткового мінімуму. Так, розмір прожиткового мінімуму на 2017 рік формувався з урахуванням індексу споживчих цін на рівні 108,1%. Однак, вже у травні Кабмін погіршив прогноз інфляції до 111,2%. Попри це, прожитковий мінімум перерахованим не був. Тому при його розрахунку на 2018 рік був використаний занижений показник", – зауважила секретар комітету соцзахисту Наталія Веселова.

За даними Мінсоцполітики, у вересні 2017 року, з урахуванням актуальних тоді споживчих цін, середній показник прожиткового мінімуму мав би складати 2980 грн 45 коп. А з урахуванням обов'язкових платежів – 3 418 грн 98 коп.

Станом на осінь 2017 року, прожитковий мінімум для дітей до 6 років мав бути 2845 грн 09 коп, для дітей від 6 до 18 років – 3467,19 коп. Прожитковий мінімум працездатних осіб становив би 3083,82 грн, для непрацездатних – 2514 грн 89 коп.

У результаті, фактичний прожитковий мінімум відрізняються більш ніж у 2 рази від встановленого на травень-листопад 2017 року - 1624 грн.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Неймовірні світлини осіннього туманного ранку у Луцьку. ФОТО
Наступна новина Чи їздитимуть українці до Грузії лише з ID-карткою? ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини