Волинський адвокат Василь Нагорний поділився порадами з військовими, на яких «висять кримінальні справи».
Адвокат розповів, що поради навіяні ранковим випадком одного атовця, якому не вдалося перетнути кордон через те, що на ньому «висить кримінальна справа» через самовільне залишення військової частини.
Текст допису подаємо без змін.
«Може комусь ще згодиться!
Ранковий відвідувач з сусідньої області, сивочолий тато, в очах сльози. Син, атовець перетинав кордон, а його затримали, бо на ньому "висить кримінальна справа" про самовільному залишенню частини. За годину батько з гарним настроєм поїхав. Щоб в таких ситуаціях було легше зорієнтуватись, напишу те, що пояснив цьому татові.
1. Зараз кінець 2017 року і ті, хто йшов по 1, 2 хвилі «дикої» мобілізації таки повинні офіційно звільнитись з лав ЗСУ. Облік особового складу у в/ч, на початку війни, вести було важко, а тому цілком ймовірно, що ви числитесь в списках СЗЧ ( або й безвісті зниклих). Той факт, що вас ніхто не турбував 3 роки, що у вас є посвідчення УБД та, навіть, висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби – НЕ означає, що ви автоматично звільнені з ЗСУ. Лише наказ (!) про виключення зі списків особового складу – свідчить про те, що ви вже не військовослужбовець.
2. На кордоні, не треба пред’являти претензії до прикордонників на кшталт: «а ти, морда, була під Іловайськом?» або «ти штурмував Савурку?» і т.п. Прикордонники діяти інакше не мають права, якщо мають рішення суду! Краще пред’явіть йому посвідчення УБД (тільки вже своїм, а не білоруським :) , інакше ще й в КГБ завітаєте), спокійно поясніть, що вважаєте це непорозумінням. Якщо маєте захворювання, контузію, поранення - не мовчіть. Це не врятує вас від затримання, але до вас будуть ставитись відповідно.
3. Попросіть пояснити причину затримання та підставу на затримання (а це має бути ухвала слідчого-судді і тільки!). Маючи цю інформацію, ви зрозумієте, хто відкрив кримінальне провадження щодо вас, по якій статті КК вас підозрюють, в яку військову прокуратуру вас будуть доставляти. Наприклад, якщо кримінальне провадження розслідує військова прокуратура Тернопільського гарнізону – відповідно туди вас і доставлять.
4. Обов’язково телефонуєте на три номери: рідним, адвокату, місцевій спілці воїнів АТО. Моральну та правову підтримку це забезпечить. Вони ж можуть, в разі потреби привезти їжу чи необхідні ліки.
5. Далі вас доставляють у військову прокуратуру. Тут вже повинен чекати адвокат, який має зробити все можливе, щоб вам не обирався запобіжний захід, або якщо, правопорушення, дійсно мало місце, то щоб це був найм’якіший з видів заходів – особисте зобов’язання про явку до слідчого та суду.
6. Якщо ви під час перебування в АТО отримали контузію, поранення, маєте висновок ВЛК про непридатність (обмежену придатність) до військової служби, але не реалізували його, то, надайте підтверджуючі документи – це кардинально міняє ситуацію на вашу користь.
7. І не треба нікого боятись – ви ж Воїни, які нас захищали. Значить і ми вас захистимо!
P.S. Якщо з документів на затримання вбачається, що кримінальне провадження розслідує військова прокуратура не по місцю вашої служби, а з Луганської, Донецької області (або слідчі поліції з цих областей ) – то тут потрібно трохи й налякатись, піднімати всіх, і вся на ноги. Маєте зробити все, в рамках закону звичайно, щоб туди не потрапити. Доставка вас в ці області ускладнить і ваш захист, і підтримку. Та й мова скоріш, за все буде йти, в такому разі, не про банальне самовільне залишення частини.
Бережіть себе, Воїни!», – йдеться у дописі Нагорного.
#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах : facebook instagram telegram youtube
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.