Щоб не смерділо: на полях фільтрації Гнідавського заводу засипають мулові карти

Щоб не смерділо: на полях фільтрації Гнідавського заводу засипають мулові карти
Поля фільтрації Гнідавського заводу. Фото: Конкурент

На полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу почали засипати мулові карти. До 25 липня всі відкриті карти на полях фільтрації, навіть ті, які сьогодні заповнені неочищеними рідинами і продукують і надалі неприємний запах, будуть засипані ґрунтом. Представники заводу вважають ці заходи достатніми для усунення смороду. 

Про це стало відомо під час чергового засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті, – повідомляють у Луцькій міській раді.

Що кажуть на Гнідавському заводі?

Заступник голови правління з питань сировини ПрАТ “Гнідавський цукровий завод” Олександр Нікішин підтвердив, що джерелом смороду, який поширюється в районі вулиці Львівської, ЛПЗ та інших районах міста є неочищені рідини, що зливались на поля фільтрації, назвавши їх змивами мелясної барди з бункерів-накопичувачів, які встановлені на території заводу для тимчасового зберігання відходів виробництва.

У 2017 році проектантами не були враховані особливості відходів біоетанольного виробництва. Якщо барда контактує з чимось (повітрям, грунтом), а на вулиці висока температура повітря, вона викликає неприємний запах. На сьогодні підприємство не має проблем із утилізацією відходів, адже розпочались жнива і відповідно до укладених договорів відходи направляються на переробку у підприємства “Злагода”, “Хавест-Агро”, “Вілія”, “Баїв-Україна”. За рік на виробництві утворюється 60 тис. тонн меляси. На підприємстві є ємкості-накопичувачі на 32 тисячі тонн відходів.

Представник заводу запевнив всіх учасників засідання, що до 25 липня всі відкриті карти на полях фільтрації, навіть ті, які сьогодні заповнені неочищеними рідинами і продукують і надалі неприємний запах, будуть засипані шаром чистого грунту висотою 30 см. На його думку, ці заходи є достатніми для усунення смороду.

Раніше, у травні 2019 року відбувалась зустріч мешканців села Городище з керівництвом та власниками ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”.

Було досягнуто домовленості, що заводом будуть вжиті заходи для припинення неприємних запахів від полів фільтрації. У Боратинській ОТГ, як і у місті Луцьку, працює робоча група. Він висловив позицію Боратинської ОТГ: “Запах має зникнути, якщо ні — призупинити діяльність заводу”.

Що кажуть у відділі екології?

Під час комісії заслухали також начальницю відділу екології Оксану Тарабанюк. Вона поінформувала учасників заходу про ситуацію у місті із поширенням смороду протягом 15-16 липня 2019 року. Так, у ці дні до групи оперативного реагування 15-80 надійшло 99 скарг громадян на неприємний запах чи сморід, джерелом якого є поля фільтрації.

Звернення традиційно надходили з району вулиці Львівської, ЛПЗ та при сприятливому напрямку вітру досягали центру та Завокзального району. На полях фільтрації на вулиці Львівській розпочато роботи по засипанню ґрунтом мулових карт, а на міських каналізаційно-насосних станціях протягом доби злив сторонніх рідин не зафіксовано, обладнання працює у штатному режимі. 

Керівник “Групи швидкого реагування” департаменту муніципальної варти Юлія Гоголь додала, що нових фактів порушень Правил благоустрою міста щодо зливу забруднених рідин на грунт, у зливову каналізацію чи загальноміські каналізаційні колектори не виявлено.

Що кажуть у компанії “Дмитрук”?

Також під час засідання заслухали представників ФОП “Дмитрук”. Вони розповіли, що на підприємстві здійснюється виробництво ковбасної продукції з напівфабрикатів (розроблених туш тварин). Забою тварин на підприємстві не здійснюють.

За один день виготовляється до семи тонн продукції. Воду використовують лише для охолодження продукції. Ця вода потім скидається у міську централізовану мережу. 80-100 кубометрів води проходить через локальні очисні споруди підприємства перед скидом у централізовану мережу.

Щомісяця проводиться лабораторний контроль стічних вод. Крім того, щодня відбувається замивка цехів миючими сертифікованими засобами.

Що кажуть в “Укрспирті”?

Заступник директора з технічних питань ЛМПД ДП “Укрспирт” Петро Денисевич повідомив, що з 8 липня 2019 року завод не працює. У виробництві використовується не мелясна, а зернова барда. До 2017 року утворювалась нативна барда, яку роздавали по сільгосппідприємствах.

На сьогодні вологий концентрат віджимається і проводиться його осушування з подальшою передачею ТзОВ “Агрофонд”. Фугат (звільнена вода) скидається у централізовану каналізаційну мережу міста. Перевищень гранично допустимих скидів не зафіксовано.

Щодня утворюється сім тонн відходів, які передаються сільгосппідприємству у село Сенкевичівка Горохівського району.

Що кажуть в компанії “Кріогенсервіс”?

Про специфіку роботи підприємства “Кріогенсервіс” присутніх поінформувала Катерина Жук, керівник Луцького підрозділу. За її словами, підприємство має у власності земельну ділянку на території Гіркополонківської сільської ради площею 1 га.

Планують провадити діяльність по наповненню кисневих балонів та балонів з вуглекислотою. Вона запевнила, що при проектуванні будуть враховані зауваження громадськості під час громадських слухань.

Також заслухали питання та пропозиції громадських активістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підприємство «Пана Курчака» не є причиною смороду в Луцьку, – висновок екоінспекції

Сморід у Луцьку: версії головних фігурантів скандалу 

«Луцьк захворів. Відмовила система життєзабезпечення… А лікар хто?» - у «Голосі» говорили про сморід


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина За кілька років кільце біля «Променя» загрузне у заторах, - Юрій Моклиця
Наступна новина Відомі письменники Володимир Лис та Надія Гуменюк презентували у Луцьку нові романи
Останні новини
Схожі новини