Тріумф українських бійців на «Іграх нескорених-2017». Фоторепортаж з Торонто

Тріумф українських бійців на «Іграх нескорених-2017». Фоторепортаж з Торонто

Українські «нескорені» повертаються зі змагань, зокрема й учасник з Луцька Сергій Торчинський - 29-річний офіцер поліції.

На прем'єрних для себе «Іграх нескорених» команда України здобула 14 нагород.

Главком не зміг оминути увагою цю подію та вирішив пояснити, чому подібні ігри є важливими, а також розповісти, хто у збірній України здобув медалі.

Що таке «Ігри нескорених»

Invictus Games були придумані та започатковані у 2014 році принцом Вельським - Генрі Чарльзом Альбертом Девідом Маунтбеттен-Віндзором (він же просто принц Гаррі). Саме він вирішив на новий рівень вивести особливість військових людей, які у той чи інший час отримали різні ступені інвалідності у боях.

У Сполучених Штатах Америки вже існували Warrior Games, але ці ігри були національними. Принц Гаррі, заручившись підтримкою королеви Великобританії та президента США, взяв на себе відповідальність створити новий міжнародний проект.

І можна сказати, що це у нього виходить, адже у перших Invictus Games брали участь представники 14-ти країн, у других - 15-ти, а у третіх, про які і буде мова у матеріалі «Главкома», - вже 17-ти. До яких у цьому році долучилася й Україна.

Загалом, якщо спробувати описати у кількох словах Invictus Games, то це ті самі змагання у паралімпійському стилі. З одним єдиним уточненням: до них допускаються спортсмени, які отримали свої інвалідності внаслідок участі у військових діях.

 

Чому Україна бере участь у цьому проекті

Насправді все досить банально - у нашій країні, на території нашої країни, йде повноцінна війна, у якій Україна виборює своє право на життя та на незалежність. Звичайно, і ми це маємо розуміти, є багато захисників вітчизни, які ціною свого здоров’я захищають цілісність нашої держави. А дехто не тільки фізичними враженнями, а і смертю...

На жаль, ми - не країна першої величини, де таким бійцям приділяють велику увагу та всіляко допомагають жити після всього пройденого. Тому участь у таких змаганнях для військовослужбовців є основним джерелом привернути увагу до себе чи до своєї проблеми.

«За даними головного управління військової служби правопорядку ЗСУ, за час проведення АТО майже 5000 українських військових отримали поранення різного ступеня важкості. Проблема реабілітації військовослужбовців-учасників АТО із серйозними пораненнями є гострим соціальним питанням. Велике значення також має питання зміни ставлення соціуму до людей з обмеженими можливостями. Такі люди й досі потерпають від зневаги, забобонів і страхів, які обмежують їм доступ до успішної роботи, навчання та розвитку. Військові не є винятком. «Ігри нескорених» мають на меті подолати стереотипи у ставленні до військовослужбовців з інвалідністю, змінивши їх на відчуття гордості та поваги до людей, котрі мають унікальний досвід», - саме так описується важливість цих змагань на сайті української команди Invictus Games 2017.

Про «Ігри нескорених» у Торонто

Уже було зазначено, що це були прем’єрні змагання для України. Загалом, турнір у 2017 році, який відбувся з 24-го по 30-е вересня, об’єднав понад 550 поранених бійців із 17-ти країн світу. Ці спортсмени змагалися у 12-ти адаптивних до них спортивних дисциплінах.

Україна на Invictus Games була представлена не великим «десантом»: в основний склад входило 15 спортсменів-бійців, а у резерв - 13. Змагалися вони у семи видах: бігові, пауерліфтингу, плаванні, стрільбі з лука, велоспорту, веслуванні на тренажерах і волейболу сидячи.

Ким Україна може пишатися

Золоті нагороди змагань здобули Олег Зімніков, Василь Пашкевич, Олександр Писаренко, Роман Панченко та Павло Будаєвський (володар 4-х золотих медалей!), срібні - Олександр Ткаченко, Дмитро Сидорук і команда лучників, а бронзові - Сергій Торчинський, Вадим Свириденко та Павло Мамонтов.

Читаи також: Як готувався до «Ігор нескорених» волинянин Сергій Торчинський. ВІДЕО

Читати далі
 

#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах facebook instagram telegram youtube


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як у луцькому «Адреналін Сіті» складали кубик Рубика. ФОТО
Наступна новина «За» чи «проти»: як волиняни коментують референдум в Каталонії
Останні новини
Схожі новини