У Луцьку боротимуться з торгівлею людьми

У Луцьку боротимуться з торгівлею людьми

У Луцьку презентували перший в Україні проект протидії торгівлі людьми з інвалідністю та показали «чорновик» фільму за участю волинян, які стикнулися з цією проблемою.

Реалізація проекту передбачає пошук тренерів для проведення інформаційно-превентивних заходів, використовуючи усі доступні носії, в тому числі і шрифтом Брайля, – пише ІА ВолиньPost.

Про відсутність статистики, низьку обізнаність населення та те, як використовують людей з інвалідністю у рабстві говорили 17 жовтня під час прес-конференції щодо початку реалізації проекту «Підвищення обізнаності людей з інвалідністю (з вадами зору та слуху) щодо проблеми торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування».

Керівниця ГО «Волинські перспективи», координаторка проекту Ніна Пахом’юк розповіла, що декілька місяців тому громадська організація провела опитування українців, чи вони знайомі із проблемою торгівлі людьми.

Серед волинян – 97% переконують, що питання їм знайоме. Однак під час наступних опитувань виявилося, що люди були готові їхати працювати за кордон навіть нелегально, не зважаючи на ризики. 

«Коли готували проект, то прийшли до висновку, що в Україна немає жодної статистики про те, скільки людей з інвалідністю постраждали від торгівлі. Цю статистику веде Міністерство соціальної політики, правоохоронні органи, міжнародна організація з міграції, але жодних позначок того, що постраждала саме людина з обмеженими можливостями, немає», – розповіла Ніна Пахом’юк.

Зокрема вона зазначила, що станом на сьогодні на Волині відкрита кримінальна справа щодо трудової експлуатації людей у Білорусі, троє яких – з інвалідністю.

Презентуючи цей проект у Луцьку, як «репетицію», вже встигли повідомити, що для міст шукатимуть тренерів та викладачів для людей з обмеженими можливостями, які б могли надавати консультації та вчити цю соцкатегорію населення.

Опісля презентації присутнім показали фільм з реальними історіями життя людей, які змогли вирватися з рабства і розповісти про це.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Коли можна попрощатися із загиблим Олексієм Веремійчиком
Наступна новина Священник з Волині створює унікальні гравюри
Останні новини
Схожі новини