«У маршрутках заборонять гучні розмови», – головний транспортник Луцька Володимир Степанов

«У маршрутках заборонять гучні розмови», – головний транспортник Луцька Володимир Степанов
Володимир Степанов

У лучан багато претензій до маршруток, а в управлінні транспорту – багато планів, щоб це змінити.

Про те, коли в луцьких маршрутках будуть їздити без готівки, як впроваджуватимуть нові правила, чи купуватимуть нові тролейбуси та відкриватимуть нові маршрути «Першому» розповів начальник управління транспорту та зв’язку Луцької міської ради Володимир Степанов.– Коли в луцьких маршрутках та тролейбусах будуть розраховуватись без готівки?

– Щоб впровадити автоматизовану систему оплати проїзду та обліку пасажирів, ми діємо за планом, який затвердили на сесії міської ради.

Вже затвердили нові правила проїзду у міському транспорті, положення про те, хто і як контролюватиме оплату проїзду, та вимоги до оператора (фірми, що встановлюватиме валідатори – Авт.).

У газеті «Волинь-нова» опублікували оголошення про проведення конкурсу на вибір оператора. До 30 січня триватиме прийом документів.

А початок роботи електронного квитка запланований на третій квартал 2019 року.

– Якими будуть валідатори – стаціонарними чи ручними?

– Стаціонарними. Ми вирішили, що ручні валідатори – це вчорашній день. 

– Після того, як з’являться електронні квитки, можна буде оплачувати проїзд готівкою чи буде відразу перехід на безготівкову форму?

– Буде перехідний період, під час якого можна буде користуватись як електронним квитком, так і готівкою. Він триватиме три місяці. Після закінчення цього періоду повністю хочемо вивести готівку з транспорту.

– Що робити туристам і жителям області, які приїхали в Луцьк у справах на один день?

– Сам електронний квиток є карткою багаторазового користування. Його треба придбати один раз і потім можна поповнювати через термінал iBox чи систему Приват24.

Для туристів електронні квитки будуть у вигляді карточок недовготривалого користування. На неї можна буде скидати кошти на три-чотири поїздки.

Якщо жителі інших міст чи сіл приїдуть знову через якийсь період, вони знову зможуть користуватись цією карткою.

Також будуть квитки розраховані на одну поїздку в тролейбусі чи автобусі.

– Як щодо пільговиків?

– Для пільговиків електронні квитки будуть персоніфікованими і виготовлятимуться за кошти місцевого бюджету. Це стосуватиметься тих, хто прописаний в Луцьку. 

На всі категорії пільговиків будуть видаватись квитки. Якщо одна людина буде підпадати під декілька категорій, наприклад, вона одночасно чорнобилець і пенсіонер, то тоді отримуватиме більше пільгу.

– Де можна буде придбати електронні квитки?

– Багаторазові і одноразові електронні квитки можна буде купити в закладах торгівлі. Точки продажу квитків скоріше всього будемо прив’язувати до зупинок громадського транспорту, де найбільш масове скупчення пасажирів.

Людина зможе купити квиток, зайти в маршрутку чи тролейбус, «погасити» вартість однієї поїздки через валідатор і доїхати, куди потрібно.

– Якщо людина заходить у маршрутку і не знає, що в ній запроваджена система електронної оплати, вона не має права їхати?

– На маршрутках і тролейбусах, де не можна буде розрахуватись готівкою, ззовні буде попереджувальний напис. Прочитавши його, пасажир не повинен сідати в цей транспорт.

– Як буде відбуватись контроль?

– Створиться служба контролю, яка може бути в кожного перевізника, а може бути одна на всіх перевізників.

Контролери перевірятимуть, чи є в пасажира електронний квиток, а також чи оплатив він за поточну поїздку.

Якщо час останньої оплати буде, наприклад, вчорашнім днем, людину штрафуватимуть.

Якщо пасажир має персоніфікований електронний квиток, то необхідно, щоб у нього були документи, які підтверджують його особу, – пенсійне посвідчення чи паспорт.

Якщо в транспорті будуть валідатори, які друкують паперовий квиток, то людина повинна мати ще й цей видрукований квиток з валідатора.

Діти, які навчаються у луцьких школах, повинні мати з собою учнівські квитки.

– Студенти вимагають пільгового проїзду в маршрутках. Чи варто їм очікувати на це?

– Ні, бо на сьогодні студенти в Луцьку мають пільгу більшу, ніж передбачена законодавством.

Вони мають право проїзду у тролейбусах за одну гривню. Не за 50 %, а за 1 гривню.

У нас доступна тролейбусна мережа. До всіх місць навчання і проживання тролейбусами можна легко добратись.

– Електронним квитком можна буде розраховуватись і в маршрутках, і в тролейбусах, чи потрібні будуть різні квитки?

– Ми передбачаємо, щоб було і так, і так. Щоб був один квиток і на маршрутки, і на тролейбуси, і щоб були різні квитки.

– Водії розповідали, що коли запровадять електронну систему обліку, вони позвільняються. Як думаєте, наскільки реальні ці заяви?

– Думаю, вони навпаки будуть дорожити своїм робочим місцем, тому що введення електронного квитка дасть можливість облікувати всіх пасажирів, побачити всі доходи перевізників і вивести готівковий розрахунок із салону автобуса.

Фактично перевізники платитимуть водіям таку заробітну плату, як потрібно, і з виплатою всіх податків. Водії тільки виграватимуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сповідь луцького маршрутника, або «Я б їх повбивав!»

– Чи вплине впровадження електронної системи на тариф?

– Ні, ці речі не пов’язані.

– Чи буде підніматись вартість проїзду найближчим часом?

– Деякі перевізники подали пропозиції і дали розрахунки, зараз ми обстежуємо на їхніх маршрутах пасажиропотік.

Проте зараз спостерігаємо падіння вартості пального, тому на сьогодні підстав для підняття тарифу нема.

– Тендер зі швейцарськими тролейбусами провалився. Чи будете оголошувати його повторно? Як взагалі справи із закупівлями?

– Виконком подав документи для того, щоб отримати гроші ЄС для закупівлі 30 нових тролейбусів та контактної мережі для них. Матеріали подали в Міністерство інфраструктури та Міністерство економіки України.

– Маршрутки плануєте купувати?

– Місто не планує, а як будуть робити приватні перевізники – залежить від них.

– На ЛПЕ є близько півсотні транспорту, який не використовується, але підлягає ремонту. Що плануєте робити з ним?

– 8 автобусів є власністю ЛПЕ. Всі інші автобуси належать банку, за чиї кошти їх купили. Зараз триває процес перереєстрації цих транспортних засобів. Коли вони будуть власністю комунального підприємства, тоді будемо вирішувати їхню долю.

– На семи міських маршрутах обстежать пасажиропотік. Чому не на всіх?

–  У Луцьку наприкінці 2017 – на початку 2018 року проводили обстеження пасажиропотоку на всіх маршрутах. Згідно з наказом Міністерства інфраструктури, де визначається порядок обстеження пасажиропотоків, ці дані є діючими протягом трьох років.

Один із перевізників захотів, щоб на його маршрутах провели додаткове обстеження, тому що він підозрює, що в нього неправильні показники. У зв’язку з цим і проводиться обстеження тільки на його маршрутах.

251-ша  і 210-та маршрутки не їздитимуть через центр Луцька. Замість них будуть нові?

– Ні. Ми просто виконали рішення, яке прийняли на виконкомі 11 років тому. Відповідно до нього приміським і міжміським автобусам заборонений проїзд по вулицях Богдана Хмельницького, Парковій, Винниченка, проспектах Волі і Соборності. Вони можуть їхати містом, але не по названих вулицях.

– Чи будуть у місті нові маршрути? Можливо, якісь навпаки зникнуть?

– На сьогодні є маршрут № 4, на який ми оголошували конкурс, але перевізники не подали документи. Крім того, у нас є маршрути № 14, 18, 21,  де укладені договори з перевізниками, а вони їх не виконують. Не їздять. Тому зараз відкривати нові маршрути нема сенсу.

У Луцьку достатньо автобусів і тролейбусів, щоб завезти усіх пасажирів на роботу, навчання тощо.

– Коли вас призначили на посаду начальника управління транспорту Луцькради, секретар Григорій Пустовіт дав доручення провести технічний огляд всіх маршруток, а у водіїв перевірити знання ПДР. Чи робили щось?

– Автобуси, які здійснюють пасажирські перевезення, мають проходити техогляд згідно з постановою Кабінету Міністрів раз у півроку. Інформацію про кожен автобус заносять в єдину базу. Ці дані має поліція.

Разом з тим працівники нашого управління спільно з представниками управління праці та управління охорони здоров’я таки оглядали міські маршрутки. Інформацію про всі недоліки надали перевізникам.

– Які порушення найпоширеніші?

– Відсутність вогнегасників, відсутність або неукомплектованість аптечок. Вік деяких транспортних засобів становить більше 10 років і в них треба провести зварювальні роботи, пофарбувати.

– Перевізники нарікають, що водії звільняються і їдуть працювати на таку ж роботу за кордон, бо там більше платять. Якою має бути зарплата водіїв, щоб вони залишались тут?

– Це залежить від самих водіїв. Кожен має свої потреби.

– Як можете оцінити стан транспортної сфери Луцька?

– У нас достатньо розвинена мережа і маршруток, і тролейбусів. Транспортних засобів на маршрутах достатньо. Тариф нормальний для перевізників і підйомний для пасажирів.

Проблем з перевезенням по місту нема. Тільки потрібно з’єднати два мікрорайони – Вересневе та ЛПЗ. І ще треба покращити сполучення з вулицею Дубнівською.

Необхідно також збільшити кількість тролейбусів на маршрутах, щоб вони йшли по найбільш завантажених вулицях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У Луцьку маршрутки – це не бізнес, а благодійність», - перевізник Сергій Дьомін. ІНТЕРВ’Ю

– Є у водіїв така проблема, як відсутність вбиралень на кінцевих зупинках.  Чи плануєте щось змінювати?

– Проблеми немає, можливо, десь нема домовленості із закладами харчування чи торгівлі, промисловими підприємствами, щоб водії користувались їхніми туалетами.

Нещодавно ми об’їжджали зупинки на всіх маршрутах і домовились з різними організаціями. На Єршова є вбиральня на нафтобазі, на Карбишева є вбиральні диспетчерського пункту тролейбусного управління. 

Є пропозиція від розважального центру «Адреналін Сіті». Біля нього на кінцевій облаштували місце відстою автобусів, де водії можуть перекусити та скористатись туалетом.

Таким чином вирішуємо це питання, адже будувати нові туалети – це затратно.

– Водії не доїжджають до кінцевих зупинок, пропускають рейси, хамлять, слухають шансон… Такі скарги є постійно, перевізники цю інформацію отримують. Чому нічого не змінюється?

– Всі ці скарги розглядаються стовідсотково. Вони дійсно мають підстави, тому що є випадки, коли водій проїжджає повз зупинку і не зупиняється. І це зупинка не на вимогу, а обов’язкова.

Що стосується музики – за новими правилами, які почнуть діяти з 21 грудня, водію забороняється слухати будь-яку музику. Також йому не можна розмовляти по мобільному телефону та курити.

Водій під час поїздки має оголошувати зупинки та слідкувати за ситуацією на дорозі, а не слухати музику. Він на роботі.

Ми навіть прописали, що пасажирам заборонено гучно розмовляти по мобільному, тому що є непоодинокі випадки, коли люди говорять на весь салон. Більшості це нецікаво слухати.

– Як щодо нетверезих пасажирів, хамів – куди звертатись водію?

– Він має право викликати поліцію, повідомити перевізника, власника транспортного засобу.

За новими правилами поїздка пасажира в нетверезому стані або в неохайному вигляді забороняється.

– Багато скарг на роботу системи МАК. Чому вона не працює, як слід?

– Якщо якогось автобуса нема в мережі – це вина водія або перевізника. Водії відключають прилади, а якщо стаються збої, перевізники вчасно не ремонтують обладнання.

Пасажири у такому разі можуть скаржитись нам в управління, але краще звертатись прямо до перевізників. 

– Чи плануєте зміни в транспортній системі міста, крім автоматизованої системи оплати проїзду?

– Напрямок нашої роботи такий: екологічно чистий транспорт – тролейбуси і електроавтобуси, а також оновлення автобусів на тих маршрутах, де нема контактної мережі, щоб пустити тролейбус.

Текст та фото: Наталя ХВЕСИК (Перший)   

Передрук заборонений. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Михаїл розповів про стосунки з Єпіфанієм
Наступна новина Подробиці аварії за участю маршрутки в Луцьку. ФОТО
Останні новини
Схожі новини