В Україні планують запровадити новий податок

В Україні планують запровадити новий податок

Напередодні Урядовий комітет ухвалив законопроект щодо введення податку на виведений капітал.

Про це пише Кордон.

Зазначається, що запровадження цього податку, замість податку на прибуток, стимулюватиме бізнес реінвестувати кошти у виробництво та розвиток.

“Це також спростить правила оподаткування та процедуру адміністрування, а також покращить інвестиційний клімат в країні. Проте запровадження податку на виведений капітал у 2018 році призведе до втрат державного бюджету в сумі 26,0 мільярдів гривень і місцевих бюджетів – на 5,4 мільярда гривень”, – підкреслили у міністерстві.

Крім того, у Мінфіні наголосили, що вони підтримують запровадження такого податку у разі, якщо державний бюджет залишиться збалансованим.

“Можливі шляхи компенсації бюджетних втрат – це значне підвищення ставок податків або скорочення видатків. Мінфін виступає категорично проти підвищення ставок податків та вважає єдиним шляхом для пошуку компенсаторів скорочення державних витрат і більш ефективне використання бюджетних коштів”, – додають представники відомства.

Суть податку на виведений капітал:

Головна мета – запровадити оподаткування прибутку підприємств, розподіленого у формі дивідендів чи прирівняних до них платежів та відмовитися від податку з доходів нерезидентів.

Окрім того, законопроект передбачає:

– зміну методологічних підходів оподаткування процентів за користування кредитом, що отримуються у нерезидентів – пов’язаних осіб;

– застосування перехідних положень для банків, які матимуть право залишатись платниками податку на прибуток до 2020 року включно;

– звільнення від оподаткування податком на виведений капітал дивідендів, що виплачуються за період 2013-2017 роки, у межах обсягу оподатковуваного прибутку, з якого раніше був сплачений податок на прибуток підприємств.

 

#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах facebook instagram telegram youtube


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку продавали фальсифіковану горілку через Інтернет
Наступна новина До кінця року ПриватБанк буде обслуговувати 850 тисяч корпоративних клієнтів
Останні новини
Схожі новини