Вибори в ОТГ на Волині цьогоріч таки можуть відбутися

Вибори в ОТГ на Волині цьогоріч таки можуть відбутися

Після засідання Центральної виборчої комісії, яке відбулося 16 серпня,  з’явилась надія, що вибори в новоутворених ОТГ цьогоріч можуть відбутися у листопаді чи грудні.  А от рішення про проведення  виборів в ОТГ 28 жовтня 2018 року на засіданні ЦВК, як і очікувалось, не ухвалили. За внесення до порядку денного сьогоднішнього засідання ЦВК постанови щодо скасування заборони на проведення виборів в ОТГ,  які мали відбутися наприкінці жовтня, проголосували лише п’ять із восьми необхідних членів ЦВК.

Зі слів Валентина Малиновського, консультанта з правових питань Асоціації міст України (АМУ), який діє в області в межах проекту ПУЛЬС, Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, до якого звернулася ЦВК, не зміг надати роз’яснення щодо законодавчого регулювання організації проведення місцевих референдумів в Україні, адже народні депутати України перебувають у відпустці.

Однак, як позитив засідання можна вважати скасування імперативу щодо можливості призначення перших місцевих виборів в ОТГ лише двічі  на рік – у квітні та жовтні (Постанова ЦВК від 12 лютого 2016 року №32).

– Це залишає надію, що після отримання відповідного роз’яснення Комітету Верховної Ради України, ЦВК усе ж призначить вибори в ОТГ до завершення 2018 року, що дасть можливість 98 ОТГ, із яких – дев’ять ОТГ у Волинській області, ввійти у нове самостійне самоврядне життя з 1 січня 2019 року. Крім того, ще сім ОТГ Волині очікують на додаткові вибори депутатів у територіальних громадах, що до них приєдналися у 2017-2018 роках. Загалом у цих ОТГ проживає 75 тисяч волинян, – зауважив консультант-ПУЛЬСовик.

Малиновський також додав, що, «зважаючи на наближення президентських виборів, політична ситуація у парламенті доволі непевна, а тому може суттєво вплинути на дії комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Адже саме від нього тепер залежатиме наступне рішення ЦВК».

Нагадаємо, що днями ЦВК ухвалила рішення, яке унеможливило проведення в жовтні 2018-го виборів у новоутворених об'єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найуспішніший реформ в Україні.

Тож 15 серпня Асоціація міст України звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Охендовського, у якому вона закликає ЦВК до 17 серпня 2018-го провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом. У листі зазначено, що Асоціація міст України занепокоєна ситуацією, спричиненою прийняттям ЦВК постанови від 9 серпня 2018 року № 122 «Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя».

Тамара ЗУБЕНКО, консультант з комунікацій Асоціації міст України, Волинське РВ АМУ


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Волинський нардеп «засвітився» як рефері під час бійки колег. ВІДЕО
Наступна новина Лучан запрошують на велопробіг у вишиванках
Останні новини
Схожі новини