Волинські журналісти дізналися, навіщо стратегія розвитку успішним громадам. ФОТО

Волинські журналісти дізналися, навіщо стратегія розвитку успішним громадам. ФОТО

14 листопада представники ЗМІ та студенти факультету філології та журналістики Східноєвропейського університету імені Лесі Українки побували у трьох громадах Волинської області із прес-туром «Реалізація стратегій у волинських ОТГ», який був організований Волинським Центром розвитку місцевого самоврядування, що діє за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Зауважимо, що під час написання стратегії об’єднаних територіальних громад значну увагу приділяють опитуванню мешканців, роботі у фокус-групах, анкетуванню тощо, адже саме ці методи роботи допомагають мешканцям громади визначитися із цілями розвитку власної ОТГ.

Розпочався прес-тур волинськими об’єднаними громадами із відвідин музею відомого українського композитора Ігоря Ставінського. Будівля для старту прес-туру була вибрана організаторами не випадково, адже цей музей входить до однієї із сфер стратегії Устилузької ОТГ - туризму.

Більш детально про стратегію розвитку об’єднаної територіальної громади розповіла заступник голови Устилузької ОТГ Світлана Дубицька. За її словами, розробка стратегії, а пізніше і її впровадження, допомагає максимально використати усі наявні в громади ресурси та помізкувати над новими джерелами надходження коштів. Позитив від децентралізації, за словами посадовця, дуже відчутний, адже власні надходження громади зросли у рази. Стратегія Устилузької ОТГ була написана за допомоги Фундації інститутів менеджерських міста Любліна в рамках програми «Українська адміністрація майбутнього».

Про залучення молоді до позитивних змін в об’єднаній територіальній громади розповів очільник Устилузької молодіжної організації Віктор Вавринюк. За його словами, організація була створена лише кілька місяців тому, але їй вже вдалося провести кілька акцій, у тому числі - показ фільмів під відкритим небом, свято фарб і навіть розчищення джерела.

Апофеозом відвідин Устилузької об’єднаної територіальної громади стала…музика, адже учасники прес-туру просто у музеї почали грати мелодії на фортепіано.

Про розробку стратегії громади, яку він очолює, розповів голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик. За його словами, розробка стратегії громади перебуває на фінішній прямій, адже незабаром її розглянуть на сесії відповідної ради. Реалізувати стратегії планують проятгом 10 років. Серед пріоритетів - економічний розвиток, створення комфортних умов для мешканців, створення свідомої та активної громади з високим рівнем життя. Зауважимо, що долучитися до обговорення стратегії можеш кожен із мешканців громади.

Також триває робота над стратегією Павлівської ОТГ. За словами начальника відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій Павлівської ОТГ Оксани Стасюк, значну увагу у цій громаді приділяють залученню коштів.

Приміром, на території об’єднаної територіальної громади діють Павлівський пивзавод та ТОВ «Старий Порицьк», де виготовляють перший на Волині органічний сир. Керівник виробництва ТОВ «Старий Порицьк» Микола Юсковець розповів, що на підприємстві є 300 корів, які дають виробництва продукції 4 тони молока в день. Тут органічне все - починаючи від кормів, які їдять корови, і, закінчуючи екологічно чистою продукцією. На підприємстві працють місцеві мешканці, а розмір середньої зарплати становить близько п’яти тисяч гривень. На виробництві дотримуються європейських стандартів, а чимало процесів - автоматизовані.

«Стратегія потрібна для того, щоби перейняти європейський досвід управління, який актуальний не для влади, а для громади», – пояснив присутнім наприкінці прес-туру експерт з регіонального розвитку Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Гоцалюк.

Нагадаємо, що на Волині існує 39 об’єднаних територіальних громад, а після виборів у грудні 2017 року їхня кількість збільшиться на одну.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку спіймали «магазинну» злодійку, яка вкрала майже півтисячі «жуйок»
Наступна новина Вісім міфів про вплив кави на здоров'я
Останні новини
Схожі новини