Володимир-Волинський хочуть перейменувати. Пропонують два варіанти нової назви міста

Володимир-Волинський хочуть перейменувати. Пропонують два варіанти нової назви міста
Фото ілюстративне

Зареєстрували два проєкти рішення про перейменування міста Володимира-Волинського у Володимир та у Ладомир. Обидва документи депутати міськради розглянуть на сесії 31 липня

Про це повідомляє БУГ

Що кажуть на користь назви «Володимир»

В одному із проєктів, який опублікований на сайті міськради депутати розглянуть його на сесії 31 липня, йдеться про те, що для вивчення цього питання було проведено ряд досліджень науковців та зроблено висновок, що на цей час не знайдено жодного документа, за яким місто Володимир-Волинський отримало до своєї назви приставку «-Волинський».

«Повернувши місту історичну назву, сучасне покоління відновить свою генетичну пам’ять та історичну справедливість», – зазначається в документі, винесеному на розгляд депутатів на сесії.

Окрім цього, ще одне питання, яке розглянуть міські обранці «Про повернення місту Володимиру-Волинському історичної назви Володимир».

«Проєкт рішення міської ради «Про повернення місту Володимиру-Волинському історичної назви Володимир» покликаний активізувати відповідну діяльність робочої групи, постійних депутатських комісій та сприяти належному проведенню широкого громадського обговорення цієї ініціативи.

Рішення, ухвалене за цим проектом, дозволить розпочати процедуру перейменування міста шляхом повернення йому історичної назви», – переконують у документі.

Відтак, у проєкті рішення пропонується перейменування міста здійснювати з урахуванням думки більшості населення територіальної громади Володимира-Волинського, а також звернутись до Волинської обласної ради щодо прийняття рішення про повернення місту історичної назви Володимир та затвердження Подання до Верховної Ради України щодо перейменування вказаного населеного пункту.

Що кажуть на користь назви «Ладомир»

Та все ж і назва «Володимир» для княжого міста теж, як виявляється, не остаточна. Адже депутат міської ради Ярослав Жук пропонує перейменувати Володимир-Волинський на Ладомир. Мовляв, саме ця назва була первісною.

Він теж зареєстрував відповідний проєкт рішення і виніс його на розгляд депутатів на сесії.

«В документах, зокрема в Нестора, зазначено, що князь Олег підкорив в 885 році слов’янські племена, які жили по piчці Буг, центром яких було місто Ладомир. За угорськими рукописами, наше місто вже в 884 називалося Ладомир.

Літописець Нестор теж пише, що в 988 році київський князь Володимир Святославович завоював місто Ладомир і назвав його своїм іменем Володимир.

Тому даний проект рішення покликаний відновити справжній історичний статус міста, який був перекручений ходом різних подій в історії і прив’язувався до конкретних обставин.

Перейменування міста дасть можливість почати процес встановлення історичної справедливості для міста», – йдеться в документі.

Тож остаточне рішення – за депутатами Володимир-Волинської міської ради. Вже у п’ятницю, 31 липня, вони розглянуть усі пропозиції.

Читати також: Володимир-Волинський хочуть перейменувати. Навіщо? Скільки це коштуватиме?


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині ще у 41 людини виявили коронавірус. Одужало за добу 64 особи
Наступна новина Який повинен бути мінімальний бал, щоб вступати «на бюджет»? Роз'яснення Міністерства освіти
Останні новини
Схожі новини