Вводять в обіг монету 5 гривень

Вводять в обіг монету 5 гривень
Фото ілюстративне

Із 20 грудня 2019 року введуть в обіг монети номіналом 5 гривень, а середині 2020 року – монети номіналом 10 гривень.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Нацбанк завершує перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, який містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти.

Монети номіналом 5 та 10 гривень поступово замінять паперові банкноти.

Водночас запровадять оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які своїм дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Цими нововведеннями Національний банк завершить оптимізацію поточного номінального ряду гривні, яка тривала з 2014 року.

Так, 20 грудня 2019 року з’являться в обігу оновлені банкноти номіналом 50 гривень, а 25 лютого 2020-го – оновлені банкноти номіналом 200 гривень.

Оновлений дизайн банкнот зробили для забезпечення їх захищеності. Зокрема дизайн банкноти номіналом 50 гривень був незмінним із 2004 року, і банкноти номіналом 200 гривень залишалися без змін із 2007-го.

Дизайн оновлених банкнот наслідує банкноти нового покоління гривні номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Вони містять основні зображення банкнот 50 та 200 гривень попередніх зразків, мають аналогічні розміри та подібну кольорову гаму.

Водночас обидві оновлені банкноти мають посилений захист. Так, покращено рельєфність елементів друку, зокрема елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Крім того, на оновленій банкноті номіналом 200 гривень, як і на банкнотах нового покоління номіналами 100, 500 і 1000 гривень , використано два інноваційні захисні елементи. Один з них – це оптично-змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення водяної лілії та має поступово змінювати колір під час зміни кута нахилу банкноти. Інший – «віконна» захисна стрічка, яка містить зображення номіналу та графічного знаку гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «З непрацюючим валідатором маршрутка їхати не може», – Луцькрада
Наступна новина Антон Яловик: Що кожного вівторка відбувається в Барі 11 і чи потрібен струнким дівчатам спорт?
Останні новини
Схожі новини