Кавовий аромат здатний покращити у людей виконання аналітичних завдань, зокрема, складного стандартизованого тесту GMAT для вступників до зарубіжних бізнес-шкіл.
Про це повідомили експерти Технологічного інституту Стівенс в США, йдеться у прес-релізі на MedicalXpress.
Такий вплив аромату кави обумовлений ефектом плацебо (самонавіювання).
Експерти провели експеримент, у якому взяли участь близько 100 студентів, які пройшли стандартизований тест для визначення здатності успішно навчатися в бізнес-школах Graduate Management Admission Test, який містить 10 питань з алгебри.
В одній дослідній групі студенти виконували завдання у приміщенні, наповненому ароматом кави. В результаті з’ясувалось, що вони краще виконали тест, ніж ті, що були в контрольній групі.
У другій частині дослідження вчені провели опитування на тему “Як різні запахи впливають на діяльність людини”. Більшість респондентів зазначали, що аромат кави підвищує пильність та енергійність, збільшує продуктивність і поліпшує виконання різних завдань.
Оскільки у кавовому ароматі немає кофеїну, добрі результати тестів науковці пояснюють самонавіюванням. Такий ефект плацебо може бути корисним в різних сферах життя.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.