Як на Волині єгері допомагають пережити зиму диким свиням, козулям і зайцям 

Як на Волині єгері допомагають пережити зиму диким свиням, козулям і зайцям 

На Волині диким звірам та птахам, які лишилися зимувати, допомагають вижити єгері, які їх підгодовують.

Про це повідомили у пресслужбі Волинського ОУЛМГ.

Тут зауважують, що для лісових мешканців зима – це час суворих випробувань на виживання внаслідок нестачі кормів. Тому підгодівля диких тварин взимку відіграє дуже важливу роль у збереженні їх популяцій.

«Веденням мисливського господарства в області займається 56 користувачів таких угідь, з них 14  державних підприємств, 16 районних організацій УТМР та 26 користувачів різних форм власності, загальна площа мисливських угідь становить 1,5 млн га. 

У зв’язку з ускладненням погодних умов Волинське ОУЛМГ зобов’язало користувачів мисливських угідь проводити ефективну систематичну підгодівлю диких тварин, розчистку підгодівельних майданчиків та доріг у мисливських угіддях, організовувати рейди з охорони мисливських угідь від порушників правил полювання та здійснювати в угіддях заходи з регулювання чисельності хижих тварин», – зазначає головний спеціаліст сектору мисливського господарства Волинського ОУЛМГ Оксана Пудловська.

У секторі мисливського господарства управління уточнюють, що у 2020 році користувачі мисливських угідь 14 державних лісогосподарств заготували 60,4 тонни сіна, 70,5 тонни зернових, 59 840 кормових віників, 20,4 тонни коренеплодів. 

Лідером у заготівлі кормів є ДП «ЛМГ «Звірівське», яке заготовило на зиму 22 тонни сіна, 7 тонн зернових, 13000 кормових віників та 6 тонн коренеплодів. 

У їх угіддях зимує і найбільша кількість диких звірів – оленів плямистих і оленів благородних, козуль, диких свиней, лосів. Навіть зубри, яких під час цьогорічної таксації природоохоронці нарахували 19 особин, заходять сюди, щоб поласувати коренеплодами чи сіном. 

Старший єгер ДП «ЛМГ «Звірівське» Мирослав Захарусь каже, що зима випробовує і єгерів. Адже потрібно доставити корм на всі підгодівельні майданчики, яких чимало. Щоб до них доїхати, потрібно розчистити дорогу. Але й на самому підгодівельному майданчику вистачає роботи, бо сніг замітає і корм, і солонці. І якщо дикі свині та олені можуть розгребти сніг, то для козуль, щоб створити місця для лежанки, потрібна допомога єгерів.

Таких підгодівельних майданчиків лише у державних лісогосподарствах облаштовано 1200 штук.

«Щоб допомогти звірам пережити зимову нестачу кормів, працівники мисливського відділу ДП «Любешівське ське ЛМГ» заготовляють сіно, віники з гілок листяних порід дерев, кукурудзи, кропиви, зернові снопики. Після утворення снігового покриву все це періодично викладається на спеціально облаштованих кормових майданчиках. У нас їх вісім. Вони розміщені у малодоступних для сторонніх людей місцях. До них приходять дикі свині, козулі, зайці, а до солонців підходить навіть лось», – розповідає районний мисливствознавець ДП «Любешівське ЛМГ» Андрій Масюк.

«До зимової негоди нам не звикати. Адже робота єгеря передбачає такі ситуації, і ми до них готуємося заздалегідь. Але великі сніги і морози вносять певні корективи. Ось, для прикладу, у нас чимале поголів’я козуль, маємо їх понад 160 голів. Вони, крім кормів, потребують розчищених майданчиків, інакше можуть замерзнути на снігу. Самостійно звірам, коли утвориться сніжна кірка, не справитися, тож із колегами намагаємось створити невеличкі – площею п’ять на п’ять – ліжники», – додає Анрій Масюк.

Так роблять і єгері ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», ДП «Горохівське ЛМГ», ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Камінь-Каширське ЛГ», ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Ковельське ЛГ», ДП «Колківське ЛГ», ДП «Любешівське ЛМГ», ДП «Прибузьке ЛГ», ДП «СЛАП “Камінь-Каширськагроліс», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ» та ДП «Шацьке УДЛГ».

Зараз працюють у повну силу. Найпершими їх помічниками стають коні, яких зазвичай мають працівники. Кінь навіть через перемети безпомильно знайде шлях до підгодівельних майданчиків, що допоможе вчасно доставити необхідні харчі, зауважують лісівники.

Буває, на допомогу дорослим приходять вихованці учнівських лісництв, хоча зараз діти більше дбають про птахів, які також залишилися без корму.


 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Головна лікарка у Луцькому районі отримала зарплату за місяць понад 150 тисяч гривень
Наступна новина Заявку на щеплення від коронавірусу можна подати через додаток «Дія», – міністр
Останні новини
Схожі новини