Як волинські ОТГ виконали бюджети у першому півріччі - аналіз

Як волинські ОТГ виконали бюджети у першому півріччі - аналіз

Радниками Волинського ЦРМС було проведено аналіз виконання бюджетів об'єднаними громадами за результатами першого півріччя 2018 року.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Власні надходження у загальний фонд місцевих бюджетів склали 366 445 593,49 грн. Це 113,49% від запланованого на цей період, та складає 57,14% від річних планових призначень, затверджених місцевими радами. Варто зазначити, що протягом кварталу місцеві ради внесли зміни у планові показники власних доходів, збільшивши їх на 30,9 млн.грн.  Усі 40 громад, що повноцінно функціонують та мають прямі бюджетні стосунки з Державним бюджетом, виконали плани надходжень.

Щодо структури доходів, отриманих місцевими громадами у першому півріччі 2018 року, то вона , порівняно з першим кварталом поточного року суттєво не змінилась та виглядає наступним чином :

Податок на доходи фізичних осіб у структурі власних надходжень ОТГ складає 61,18%, єдиний податок 11,55%, акциз на пальне  10,83%, майнові податки 10,52%, рента за використання лісових ресурсів 2,18%, акциз на тютюн  і алкоголь 1,94%, плата за адміністративні послуги 1,20%, інші платежі, включаючи відсотки за депозитами та ренту за користування надрами  0,75%. 

У наступних громадах частка ПДФО у структурі власних надходжень є значно вищою за загальнообласний рівень: Заболоття 70,06%, Самари 70,38%, Головне 74,35%, Жидичин 74,95%, Литовеж 79%, Заріччя 80,56%, Смолигів 83,66%, Боратин 88,07%, Поромів 90,64%. Вцілому велика частка ПДФО в доходах є позитивним показником, але варто звернути увагу на резерви за іншими видами надходжень, зокрема, майнових податків, єдиного податку. Особливо, якщо абсолютні суми

Є група громад, у чиїх доходах суттєву вагу мають надходження від паливного акцизу : Любомль 13,83%, Княгининок 18,56%, Копачівка 19,54%, Луків 21,66%, Колодяжне 37,63%, Вишнів 47,3%, Рівне 57,86%.  Метою цієї групи громад на найближчий період повинно бути зменшення залежності від цього виду надходжень, щоб убезпечити себе від різкого падіння надходжень в місцевий бюджет внаслідок того, що з 2020 року акциз повністю надходитиме до Дорожнього фонду.

Також подаємо до уваги читачів інформацію про доходи місцевих бюджетів в розрахунку на одного мешканця та питому вагу управлінських витрат у власних надходженнях громад. Так як 7 волинських громад у цьому році сплачують у Державний бюджет реверсну дотацію, ми подали дані як чистих надходжень, так і за мінусом вилучених сум реверснуої дотації за період, що аналізується. При розрахунку співвідношення адмінвитрат до доходів суми доходів теж були скориговані на величину вилучень за реверсною дотацією.

Довідково: рекомендована експертами Центрального офісу реформ при Мінрегіоні частка адмінвидатків у власних доходах складає 20%. Перевищення даного показника зазвичай свідчить про недостатній рівень власних доходів громади.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Олег Винник стане викладачем університету
Наступна новина У Луцьку обирають нову громадську раду при Волинській ОДА
Останні новини
Схожі новини