Яка ситуація із ГРВІ та грипом на Волині

Яка ситуація із ГРВІ та грипом на Волині
Фото ілюстративне

На Волині епідемічна ситуація повторює загальнодержавні тенденції. Інтенсивний показник становить 457 на 100 тисяч населення (вищий від середньодержавного на 2%). Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано на жодній адміністративній території, в загальному по області він нижчий від розрахункового на 20%. Вищі від середньообласного показники захворюваності у м. Луцьку (1024 на 100 тис. населення), Луцькому (462), Ківерцівському (467) та Горохівському (460) районах.

Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр МОЗ.

Протягом останнього тижня в області захворюваність гострими респіраторними інфекціями, в тому числі на коронавірусну інфекцію, збільшилась на 12% і становить понад 4,7 тис. осіб, проти 3,2 тис. попереднього тижня.   Продовжує зберігатись тенденція до росту захворюваності серед дитячого населення  і становить 48%  (понад 2 тис.) від загальної кількості постраждалих проти 46% попереднього тижня. Така ситуація пояснюється перебуванням дітей в організованих колективах (становлять 72% від всіх захворілих дітей).

Близько трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (88%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло близько 97 тис. волинян, що на 10% менше минулого епідсезону,  це 9% населення області.

З початку епідсезону на Волині проти грипу вакциновано понад 2,6 тис. осіб, із них 56% — це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В та інших вірусів респіраторної групи.

На сьогодні  обстежено понад 200 осіб. Вірусів грипу не виявлено. Збудники  інших гострих респіраторних інфекцій виявлено у  25% пацієнтів. 

Серед збудників ГРВІ встановлено переважну циркуляцію: 

  • риновірусів (виявлено у  40 %  випадків позитивних результатів), 
  • сезонного коронавірусу 229Е  (30 %), 
  • парагрипу 4 типу (15 %).

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Помер колишній директор волинського медколеджу
Наступна новина Луцький завод - серед лідерів рейтингу оборонних підприємств
Останні новини
Схожі новини