Закон забороняє утаємничувати інформацію про екологію, – юрист про секретну нараду у Волинській ОДА

Закон забороняє утаємничувати інформацію про екологію, – юрист про секретну нараду у Волинській ОДА
Під час секретної наради у Волинській ОДА

Закон України «Про інформацію» забороняє утаємничувати інформацію про екологію, якою, вочевидь, є інформація про обміління озера Світязь, пояснив юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров.

Про це стало відомо із публікації на сайті Інституту масової інформації, присвяченої скасуванню наради про обміління Світязю у Волинській ОДА.

Нагадаємо, у п’ятницю, 8 травня, у стінах ОДА стався інцидент: чиновники відмовилися проводити нараду про обміління озера Світязь після того, як на неї прийшла знімальна група Перший-ТВ. Луцьк.

Радниця голови Волинської ОДА з медійних питань Оксана Прокопчук-Мовяк пояснила, що нараду про обміління озера припинили після приходу журналістів через те, що «не вся інформація має звучати десь у пресі».

Крім того, вона зазначила, що нараду не анонсували для журналістів тому, що зараз карантин. 

Що каже юрист?

Юрист ІМІ Алі Сафаров зауважив, що, якщо у Волинській ОДА обмеження через карантин, про це має бути зазначено в якомусь окремому розпорядженні чи іншому документі, де встановлено карантинні обмеження і чітко визначено, як саме забезпечується отримання інформації з боку журналістів.

«Якщо такого документа немає – то обмеження доступу до інформації і доступу журналістів у приміщення не пов'язані з карантином», – наголосив він.

Крім того, юрист посилається на Закон України «Про інформацію», який забороняє утаємничувати інформацію про екологію, «якою, вочевидь, є інформація про обміління озера».

«Додатково, відповідно до статті 25 Закону України «Про інформацію», журналіст після пред'явлення журналістського посвідчення має право відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень і відкриті заходи, що ними проводяться», – зазначив юрист.

За словами Алі Сафарова, закривати захід можна лише в передбачених законом випадках, і це точно не стосується екології.

До слова, після публікації коментаря від юриста Алі Сафарова радниця голови Волинської ОДА з медійних питань Оксана Прокопчук-Мовяк нагадала, що у розпорядженні № 144 «Про обмежувальні заходи, пов’язані з попередженням виникнення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, при відвідуванні адміністративних будівель, де розміщена Волинська обласна державна адміністрація» від 16.04.2020 йдеться про обмеження допуску до будівель Волинської ОДА усім особам, крім працівників ОДА, її структурних підрозділів, працівників аварійних служб та правоохоронних органів. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Не вся інформація має звучати у пресі». Як в ОДА пояснили секретну нараду про обміління Світязю
Наступна новина На українському телеканалі зафіксували спалах коронавірусної інфекції
Останні новини
Схожі новини